Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: Melodia polskiego hymnu jest w mojej głowie

Daniel Castellani: Melodia polskiego hymnu jest w mojej głowie

fot. archiwum

Już dziś oraz jutro reprezentacja Polski zmierzy się w San Juan z drużyną narodową Argentyny. Dla szkoleniowca biało-czerwonych będą to wyjątkowe pojedynki,  ponieważ stanie on naprzeciwko swoich rodaków.

Polacy niezbyt udanie rozpoczęli tegoroczne zmagania w Lidze Światowej. W dwóch pierwszych spotkaniach nie sprostali reprezentacji Niemiec. Według Daniela Castellaniego główną przyczyną porażek biało-czerwonych był brak czasu na przygotowania. – Niemcy trenowali wiele tygodni, rozgrywali mecze oficjalne, byli gotowi praktycznie na sto procent, podczas gdy my dopiero budujemy formę i skład. Oni mieli automatyzm, szybkość, a moim graczom brakuje treningów – twierdzi opiekun naszych siatkarzy.

Trener Polaków zaznacza, że za jakiś czas drużyna będzie prezentowała się znacznie lepiej. – Trzeba nam dać kilka tygodni. Cierpliwie czekamy na kolejnych siatkarzy, którzy będą pomału dołączać do składu. Być może na wyjazdowe spotkania z Kubą w następny weekend dołączy Paweł Zagumny, ale na Michała Bąkiewicza i Mariusza Wlazłego musimy poczekać do meczów w Polsce – zaznacza w rozmowie z Super Expressem Castellani.

Już dziś w nocy biało-czerwoni zmierzą się z rodakami Castellaniego, czyli Argentyną. Sam trener podkreśla, że melodię Mazurka Dąbrowskiego zna bardzo dobrze. – Melodia polskiego hymnu jest od dawna w mojej głowie, jednak słabo znam język, więc śpiewać nie będę.W San Juan do gry gotowy już będzie Łukasz Żygadło. W meczowej dwunastce znajdzie się także Michał Winiarski, ale nie wiadomo jeszcze czy przyjmujący bełchatowskiej Skry pomoże swoim reprezentacyjnym kolegom w potyczkach z siatkarzami z Ameryki Południowej.

źródło: inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved