Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Niespodziewana porażka Fijałka i Prudla

WT Moskwa: Niespodziewana porażka Fijałka i Prudla

Od porażki rozpoczeli turniej główny World Tour w Moskwie Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Nasi siatkarze niespodziewanie przegrali po tie-breaku z niżej notowaną nowozelandzką parą Lochhead/Pitman. Jutro kolejne dwa mecze grupowe Polaków.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel to jedyna polska para, która znalazła się w turnieju głównym rozgrywanego w Moskwie Grand Slam z cyklu World Tour. Polacy trafili do grupy N, gdzie ich przeciwnikami będą słynni Holendrzy Reinder Nummerdor i Richard Schuil a także Szwajcarzy Jan Schnider i Philip Gabathuler oraz Nowozelandczycy Jason Lochhead i Kirk Pitman.

Z tym ostatnimi Polacy zmierzyli się w pierwszym meczu. Po przegraniu pierwszej partii do 17 nasi zawodnicy odrobili straty, rozbijając rywali w drugim secie do 14. O wszystkim decydował więc set trzeci, który po wyrównanej walce wygrali Nowozelandczycy 15:13. Z grupy awans uzyskają trzy zespoły, jednak para wychodząca z pierwszego miejsca będzie w uprzywilejowanej sytuacji, bowiem trafi od razu do II rundy. Polacy jutro będą więc musieli powalczyć o jak najlepszy wynik z Holendrami i bezwzględnie wygrać ze Szwajcarami. W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy N Nummerdor i Schuil pokonali Schnidera i Gabathulera 2:0, choć wcale nie przyszło im to tak łatwo.