Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Trzeba realnie stąpać po ziemi

Waldemar Wspaniały: Trzeba realnie stąpać po ziemi

fot. archiwum

- Trzeba realnie stąpać po ziemi, gra o medale będzie wyzwaniem. Budżety jakie posiadają najlepsze drużyny Plus Ligi są znacznie większe od naszego. Sportowo będziemy na pewno walczyć i damy z siebie wszystko - twierdzi trener Delecty, Walademar Wspaniały.

Zakończył się kolejny pański sezon w Plus Lidze, jak go pan oceni?

Waldemar Wspaniały:Mam mieszane odczucia, oczekiwania były dużo większe. Początek sezonu nie był zły, po pierwszej rundzie jako liderzy sami nadmuchaliśmy sobie balonik z którego jak się okazało powoli schodziło powietrze. Rozbudzone ambicje zawodników były zbyt duże, na późniejszą spokojną grę. Trzeba pamiętać, że Skra Bełchatów miała wtedy zaległe mecze, my jako liderzy nie potrafiliśmy sobie tego poukładać w głowach. Najlepsze jednak mecze rozegraliśmy w play-off i to z Jastrzębskim Węglem. Piąte miejsce było w zasięgu sportowym. Mimo szóstego miejsca jestem usatysfakcjonowany z pracy z drużyną.

W Delekcie pracuje pan już 2 sezon, miejsce Delecty w Plus Lidze jest coraz lepsze mimo nierównej gry, czy wyciągnięto już wnioski?Skład się na pewno zmieni. Nie zawiedli czołowi zawodnicy: Pieczonka, Lipiński, Cerven, Jurkiewicz, Konarski. Jest też grupa zawodników do których oczekiwania były trochę większe.

Trwa okres transferowy, odeszło kilku zawodników z drużyny, silne wzmocnienia w ZAKSIE, Resovii. Jakich wzmocnień możemy spodziewać się w Delekcie?

Do drużyny dołączy Michał Masny. Trzeba realnie stąpać po ziemi, gra o medale będzie wyzwaniem. Budżety jakie posiadają najlepsze drużyny Plus Ligi są znacznie większe od naszego. Są to zespoły z tradycjami i historią. Sportowo będziemy na pewno walczyć i damy z siebie wszystko.

Po zakończonym sezonie zawodników wciąż można spotkać na treningach, co jest celem tych treningów? Od kiedy zacznie się okres przygotowawczy do nowego sezonu?

Jest to okres roztrenowania, który głównie spędzamy na siłowni. Treningi kończymy 15 czerwca. Urlopy zgodnie z kontraktami jakie mają zawodnicy potrwają do około 10 sierpnia i wtedy zaczniemy przygotowania do sezonu.

Był pan trenerem reprezentacji, zakończyła się pierwsza runda Ligi Światowej, niestety dwie porażki. Jest to etap przygotowań do mistrzostw świata, czy może słaba predyspozycja zawodników?

Zawodnicy muszą zapomnieć o tytule Mistrzów Europy. Poziom się wyrównuje, trzeba grać na maksa żeby wygrać. W chwili obecnej mamy trudną sytuację. Wyjazdy do Argentyny i Kuby będą bardzo ciężkie, mimo że do drużyny mają dołączyć Michał Winiarski i Paweł Zagumny. Spodziewałem się trudnych meczy z Niemcami, grają tam przecież znakomici zawodnicy.

Czy zawodnikom Delecty będzie można kibicować podczas turniejów piłki siatkowej plażowej?

Oczywiście. Zawodnicy, którzy grają na plaży poprawiają swoje umiejętności techniczne

Już niedługo wakacje, jakie plany?

Moje plany obecnie pochłaniają problemy prywatne, jednak czas na odpoczynek postaram się znaleźć.

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved