Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powrót Piotra Gruszki do Turcji?

Powrót Piotra Gruszki do Turcji?

fot. archiwum

Tureckie parkiety są wyjątkowo szczęśliwe dla polskich reprezentacji, które zdobywały tam złote medale podczas mistrzostw Europy. W sezonie 2008/2009 w rozgrywkach ligowych występował tam Piotr Gruszka. Być może polski siatkarz powróci tam w kolejnym.

Piotr Gruszka w sezonie 2008/2009 bronił barw tureckiej drużyny Arkas Spor. Chociaż spędził tam tylko jeden sezon, tureccy kibice i działacze z pewnością pamiętają go nie tylko z bardzo dobrej gry w lidze, ale także z ostatnich mistrzostw Europy, podczas których otrzymał tytuł MVP.

W poprzednim sezonie Gruszka występował w bydgoskiej drużynie, jednak pomimo ważnego kontraktu, zdecydował się go rozwiązać. Z okazji skorzystać chcą działacze Halkbanka Ankara, którzy widzieli by Gruszkę w szeregach swojej drużyny.

Gdyby Piotr Gruszka zdecydował się na przejście do Ankary, byłby trzecim Polakiem,  który w ostatnich latach zasiliłby szeregi tej drużyny. Warto wspomnieć, że w sezonie 2005/2006 w szeregach Halkbanku występował Łukasz Żygadło, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając nagrodę dla najlepszego rozgrywającego ligi tureckiej. Natomiast w sezonie 2007/2008 w szeregach tej drużyny występował przyjmujący reprezentacji Polski, Zbigniew Bartman.W poprzednim sezonie Halkbank zakończył rozgrywki w ćwierćfinale, przegrywając rywalizację z byłym klubem Piotra Gruszki, Arkas Spor.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved