Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy sezon – nowy Joker

Nowy sezon – nowy Joker

fot. archiwum

Niespełna dwa miesiące temu pilski Joker zakończył zmagania w rozgrywkach I ligi. Sezon 2009/2010 podopieczni trenera Dembończyka zakończyli na 4. miejscu, choć po rundzie zasadniczej plasowali się o lokatę wyżej. Obecnie trwa budowanie budżetu i składu na kolejny sezon.

Z klubem na pewno pożegnali się Łukasz Jurkojć i Łukasz Kaczorowski, którzy przenieśli się do Ślepska Suwałki. W Kędzierzynie-Koźlu zagra natomiast Grzegorz Wójtowicz. W Jokerze nie zagrają także Radosław Zbierski, Mariusz Gaca i Witold Chwastyniak.

W składzie pozostanie około 3-4 zawodników, którzy bronili barw Jokera w minionym sezonie. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić jacy to będą gracze – powiedział prezes biało-niebieskich, Jerzy Jasiński. Pytany o to, czy będą to bracia Lach, odpowiedział: – Michała czeka operacja, która nie daje tak naprawdę gwarancji, że będzie on jeszcze mógł wyczynowo grać w siatkówkę. Jeżeli będzie musiał rozstać się z profesjonalnym uprawianiem tej dyscypliny sportu, to na pewno go nie zostawimy samego sobie. Pomożemy mu odnaleźć się w tak naprawdę nowym dla niego życiu. Nieco bardziej wykrystalizowała się sytuacja Przemka, jednak jeszcze dzisiaj nie powiem, czy zostaje .

Joker ściągnie też do Piły 3-4 graczy z innych klubów. Ich nazwiska i cały skład pilskiej drużyny siatkarskiej powinien być znany w przyszłym tygodniu. Na stanowisku pierwszego trenera nie będzie zmian. Trenerem pozostanie Roland Dembończyk, który będzie miał jednak nowego asystenta. – Budowanie składu na nowy sezon powierzyliśmy duetowi trenerskiemu Roland Dembończyk – Jarosław Kubiak. Roland pracował z pierwszym zespołem w minionym sezonie, a Jarek zajmuje się trenowaniem grup młodzieżowych Jokera już od kilku lat. Postanowiliśmy, że w pierwszym zespole znajdą się niektórzy z podopiecznych trenera Kubiaka, którzy swoimi umiejętnościami mogą popisywać się już w I Lidze Siatkarzy. Chcemy, aby było to płynne przejście z drużyn młodzieżowych do pierwszego składu i stąd obok Rolanda będzie pracował Jarek. Trener Kubiak będzie poza tym dalej odpowiedzialny za szkolenie grup młodzieżowych w naszym klubie – powiedział Jasiński.Istotną dla funkcjonowania klubu jest kwestia budżetu i sponsorów, tym bardziej, że w kasie klubowej Jokera nie przelewa się już od kilku sezonów. – Powszechnie znany jest fakt, że zostaliśmy oszukani przez poznańskiego Inotela. Sprawy sądowe, wyrok, etc. To wszystko nie daje jednak gwarancji, że kiedykolwiek ujrzymy należne nam pieniądze. Jest na to jakaś szansa, ale na pewno nie rozstrzygnie się to w najbliższym czasie. Będziemy mieli nowego sponsora strategicznego w postaci producenta wody mineralnej, która wkrótce wejdzie na rynek. Będzie się nazywała "Dobrosz". Pewna część pieniędzy z jej sprzedaży trafiać będzie do kasy klubu, dlatego już dzisiaj zachęcam do spożywania tej wody. Poza tym prowadzimy szereg rozmów z różnymi firmami, jednak na ich efekty trzeba jeszcze poczekać. Budżet w nadchodzącym sezonie ma być skromniejszy, ale drużyna nie ma być przez to pozbawiona charakteru. Chcemy w końcu pospłacać należności, z którymi borykamy się już od jakiegoś czasu – zakończył prezes Jokera.

Zatem przed Jokerem nowy sezon, nowy sponsor i nowy skład, a cel ten sam – walka o zwycięstwo w każdym meczu dla kibiców, klubu i miasta.

źródło: pilskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved