Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux Volley Masters: Rosja, USA, Kuba i Chiny w półfinałach

Montreux Volley Masters: Rosja, USA, Kuba i Chiny w półfinałach

fot. archiwum

Siatkarki Rosji po zwycięstwie 3:0 nad Niemkami bez straty seta prowadzą w grupie A turnieju Montreux Volley Masters. W spotkaniu grupy B Kubanki po zaciętym spotkaniu pokonały w pięciu setach Chinki, zapewniając sobie awans do półfinału.

Siatkarki Rosji i Niemiec rozegrały w czwartek drugie spotkanie w turnieju. Niemki po porażce z USA, po której były chwalone za grę wiedziały, ze aby myśleć o półfinale powinny pokonać Rosjanki. Każdy set podopieczne Giovanniego Guidettiego rozpoczynały od mocnego uderzenia, głównie dzięki taktycznym podpowiedziom swojego szkoleniowca. W pierwszym secie Niemki prowadziły jeszcze na drugiej przerwie technicznej 16:15, ale wówczas kilka punktów zdobytych przez Gonczarową i jej koleżanki pozwoliły wyjść Rosji na prowadzenie i wygrać tę partię. Kolejny set był wierną kopią pierwszego i skończył się dokładnie takim samym wynikiem – 25:21 dla Rosji.

Na uwagę zasługiwała gra obronna rosyjskiego zespołu, która znacznie poprawiła się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Rosjanki, mimo wysokiego wzrostu, zwinnie poruszały się po boisku broniąc wiele piłek. W trzecim secie podopieczne trenera Władimira Kuzjutkina wygrały również do 21. Przed meczem trener Guidetti mówił, ze jeśli jego zawodniczki wytrzymają dyscyplinę taktyczną, wygrają 3:0, w przeciwnym wypadku przegrają 0:3. Okazało się, że miał rację. Tym zwycięstwem Rosjanki zapewniły sobie awans do półfinałów. Z grupy A w półfinale zagra również reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

grupa A:Rosja – Niemcy 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

Składy zespołów:
Rosja: Borodakowa (7), Duskrjadczenko (9), Gonczarowa (21), Fatiejewa (10), Starcewa (2), Koszeliewa (16), Kriuczkowa (libero) oraz Murtazajewa, Naumowa (1) i Uralewa
Niemcy: Weiß (1), Ssuschke (9), Beier (6), Kozuch (16), Brinker (13), Brandt (5), Dürr (libero) oraz Möllers (1), Hippe, Matthes i Petrausch

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A turnieju Montreux Volleyball Masters


Mecz reprezentacji Kuby i Chin był pierwszym w tegorocznej edycji Montreux Volleyball Masters, który zakończył się w pięciu setach. Oba zespoły stworzyły fantastyczne widowisko, do końca trzymające w napięciu, a szereg efektownych wymian zapierał dech w piersiach kibiców zgromadzonych na trybunach. Pomimo tego, ze trener Chinek zdecydował się na wprowadzenie na parkiet  swojej największej gwiazdy Yimei Wang, Kubanki znalazły w sobie dość sił i energii, by wygrać ostatnią partię spotkania.

W tym spotkaniu młode pokolenie kubańskich siatkarek pokazało swoje możliwości, szczególnie w ataku. Zaledwie 18-letnia Silva potrafi zarówno imponująco i precyzyjnie atakować, jak i uderzać piłkę z zagrywki z niesamowitą siłą. Była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek tego spotkania w swojej drużynie obok Carcaces. Chinki mimo porażki mają już zapewniony awans do półfinału imprezy, podobnie jak i Kuba. Ostatni mecz grupy B pomiędzy Polską a Kubą rozstrzygnie o tym, która drużyna ukończy rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu,

grupa B:

Kuba – Chiny 3:2
(28:26, 22:25, 25:22, 19:25, 15:8)

Składy zespołów:
Kuba: Sanchez (11), Cleger (4), Castañeda (10), Carcaces (26), Silie (10), Silva (21), Arredondo (libero) oraz Salas (1), Santos (2) i Palacios (4)
Chiny: Hui Ruoqi (24), Wei Qiuyue (4), Li Juan (3), Xue Ming (6), Chen Liyi (18), Ma Yunwen (9), Wang Qian (libero) oraz Wang Yimei (3), Zhang Lei (1) i Xu Yunli (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A turnieju Montreux Volleyball Masters

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved