Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Matti Oivanen: To będą zacięte mecze

Matti Oivanen: To będą zacięte mecze

fot. archiwum

Bez największych gwiazd, ale za to w bojowych nastrojach Finowie przystąpią do najbliższego meczu. Przeciwnikiem będzie reprezentacja USA. - Naszym celem jest zapewnienie sobie prawa gry w kolejnej edycji LŚ - przyznaje Matti Oivanen.

Dwa tygodnie temu wywalczyliście kwalifikację do mistrzostw Europy. Czy było to trudne zadanie?

Matti Oivanen:Zdobycie kwalifikacji było dla nas zaskakująco łatwe. W pierwszym turnieju straciliśmy tylko jednego seta. Nie spodziewałem się tak dobrego startu na początku, ale chyba też nasi przeciwnicy też, więc kwalifikacja na mistrzostwa Europy to było dla nas łatwe zadanie.

W zeszłym roku reprezentacja Finlandii pokazała się w Lidze Światowej z bardzo dobrej strony, a w tym rozpoczęła zmagania od porażki ze słabszym Egiptem. Dlaczego?Trudno powiedzieć dlaczego. Przeciwnicy zagrali dobrze, a my nie graliśmy tak, jak podczas turnieju kwalifikacyjnego. Zazwyczaj słabo prezentujemy się w naszym pierwszym meczu w Finlandii. Drugi mecz był już lepszy, więc ten weekend nie będzie na tak dużym minusie. Tak czy inaczej mamy 4 punkty.

W kolejnym meczu zmierzycie się u siebie z reprezentacją USA. Ta drużyna także słabo rozpoczęła tegoroczną Ligę Światową. Jak oceniasz wasze szanse w konfrontacji z mistrzami olimpijskimi?

Oczywiście mamy szanse wygrać z nimi. Oni także nie mają swoich najlepszych zawodników i przeciwko Rosji nie zagrali najlepiej. Dlatego też wydaje mi się, że to będą zacięte mecze.

W grupie znajdujecie się razem z Egiptem, USA i Rosją. Jak oceniasz wasze szanse na awans do Final Six?

Poprzedni sezon był bardzo dobry i byliśmy bliscy awansowania do Final Six. W tym roku będzie jednak inaczej. Ponownie mamy bardzo trudną grupę, a do tego nie ma w drużynie naszych najlepszych zawodników, dlatego naszym celem jest zapewnienie sobie prawa gry w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Oznacza to, że musimy w grupie, w klasyfikacji końcowej pokonać przynajmniej jedną drużynę.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved