Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadra juniorek przed barażami ME

Kadra juniorek przed barażami ME

fot. archiwum

Od 9 do 11 lipca w Tampere rozegrany zostanie z udziałem Białorusi, Finlandii, Holandii i Polski barażowy turniej grupy E o prawo gry w finałach mistrzostw Europy juniorek. Dwie drużyny uzyskają awans. O kolejne dwie drużyny wyłoni turniej na Ukrainie.

Bezpośrednie przygotowania rozpoczniemy 12 czerwca zgrupowaniem w Sosnowcu, które zakończy się trzema meczami ze Słowacją w Nitrze – poinformował trener kadry juniorek Zbigniew Krzyżanowski. Spotkania ze Słowaczkami odbędą się 18, 19 i 20 czerwca. Kolejne dwa dni będą wolne dla naszych młodych siatkarek. Następnie 23 czerwca w Rawie Mazowieckiej rozpocznie się kolejne zgrupowanie. W tym okresie planowanych jest rozegranie siedmiu meczów – po dwa z Belgią i Słowacją oraz trzy z Czechami. – Taka liczba spotkań będzie odpowiednią do dobrego przygotowania się do baraży. Do kadry powołałem jeszcze cztery zawodniczki – Klaudię Kopaczewską, Annę Grejman, Aleksandrę Sikorską oraz Karolinę Grzelak. Dołączą one do zawodniczek, które grały w kwalifikacjach w Krośnie – powiedział trener Krzyżanowski. Dwie ostatnie reprezentują barwy Sparty Warszawa, która odnosi coraz większe sukcesy w siatkówce młodzieżowej.

W tym samym czasie, kiedy Polki będą walczyć  W Tampere, w Czerkasach na Ukrainie w takich samych zawodach grupy F spotkają się, poza gospodyniami, zespoły Czech, Słowacji i Szwajcarii.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved