Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jacek Skrok i kolejne nowe zawodniczki w Murowanej Goślinie

Jacek Skrok i kolejne nowe zawodniczki w Murowanej Goślinie

fot. archiwum

W przyszłym sezonie trenerem Piecobiogazu Murowana Goślina będzie Jacek Skrok. W pierwszoligowym zespole zagrają również dwie zawodniczki, który miniony sezon spędziły w PlusLidze Kobiet - Dominika Nowakowska oraz Katarzyna Walawender.

Jacek Skrok poprowadzi KS Piecobiogaz. Nowy szkoleniowiec pojawił się w Murowanej Goślinie, aby podpisać umowę, a przy okazji poprowadził dość nietypowy trening. Zadanie jakie postawił zarząd klubu przed Jackiem Skrokiem jest bardzo konkretne: walka o awans do ekstraklasy. – Sytuacja jest bardzo podobna do tej sprzed lat, kiedy zostałem trenerem Dantera AZS AWF. Nie można jednak porównywać ówczesnego zespołu z Poznania, do tego który będzie w Murowanej Goślinie. Cel jednak jest ten sam i mam nadzieję, że uda się go zrealizować. Liczę na to, że naszym największym atutem, oprócz bardzo mocnego składu, będzie świetna atmosfera w zespole. Taka jak kiedyś w Danterze – powiedział nowy szkoleniowiec.

Jacek Skrok ma 54 lata. Karierę sportową zaczynał w Czarnych Radom. Jako zawodnik Legii Warszawa dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Z radomskim WKS zdobył dwa brązowe medale (1994, 1995). Ten drugi krążek wywalczył jako grający trener. Jako szkoleniowiec pracował m.in. z siatkarkami Dantera Poznań oraz Stali Bielsko-Biała. Z tymi pierwszymi wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski, a z bielszczankami zdobył Puchar Polski i zakwalifikował się do europejskich pucharów. Ostatnio prowadził siatkarzy Czarnych Radom.

Powoli krystalizuje się skład KS Piecobiogaz na nadchodzący sezon. Znajdą się w nim m.in. Dominika Nowakowska oraz Katarzyna Walawender. Obie w poprzednim sezonie występowały w klubach z ekstraklasy. Obie są też przyjmującymi. W tym tygodniu beniaminek I ligi pozyskał także dwie środkowe: Małgorzatę Luberę i Magdalenę Fedorów oraz rozgrywającą Małgorzatę Jeromin.Dominika Nowakowska ma 22 lata i ostatnio grała w Centrostalu Bydgoszcz. W tym zespole mierząca 181 cm wzrostu zawodniczka występowała jako przyjmująca oraz libero. Przyjmującą jest również 28-letnia Katarzyna Walawender. Ona w ostatnich latach broniła barw AZS Białystok oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved