Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Duże zmiany w szeregach zielonogórskich akademików

Duże zmiany w szeregach zielonogórskich akademików

fot. archiwum

W zakończonym niedawno sezonie drugoligowym podopieczni trenera Tomasza Palucha byli jednym z głównych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Awansować się nie udało i teraz byt zielonogórskiej siatkówki stoi pod znakiem zapytania.

O tym, że AZS Zielona Góra ma najmocniejszy od wielu lat skład i że ma dużą ochotę na awans mówiono głośno od początku sezonu. Runda zasadnicza zdawała się to potwierdzać, jednak w fazie play-off akademicy z Zielonej Góry ulegli swoim kolegom z Poznania i marzenia o awansie prysły jak bańka mydlana. I pojawił się problem… Klub, który ma charakter typowo akademicki, liczył, że po awansie i przenosinach do nowo otwieranej hali znajdzie się kilku sponsorów, którzy zasilą klubową kasę.

Ta na chwilę obecną świeci pustkami co w najbardziej skrajnym przypadku może nawet oznaczać, że klub nie wystartuje w zbliżającym się sezonie II ligi mężczyzn. – Z kwestią finansów może być różnie. Czekamy na jakieś ruchy, na pomoc. Jeśli ona będzie to wystartujemy, jeżeli nie to trudno powiedzieć jak to będzie wyglądało – tłumaczył w wywiadzie dla Radia Zachód trener Tomasz Paluch.

Brak awansu i problemy z budżetem przełożyły się bezpośrednio na zmiany kadrowe w drużynie. – To jest u nas normalne. Pięciu zawodników kończy studia i będzie sobie szukać miejsca w innych klubach. Po tym jak nie udało się awansować rotacja w składzie musi być i ona będzie – wyjaśnia szkoleniowiec.Z zespołu odeszli już trzej podstawowi gracze Jakub Kowalczyk, Łukasz Klucznik i Piotr Borkowski, a Wojciech Lis, Bartosz Odwarzny i Piotr Przyborowski są w trakcie szukania sobie nowego pracodawcy.

W drużynie zostanie na pewno Mikołaj Mariaskin, z którym klub wiąże poważne plany. – Chcę, aby był grającym trenerem i pomagał nam w przygotowaniach do sezonu – tłumaczy Tomasz Paluch – Bardzo chcemy aby został z nami jeszcze Wojciech Lis. Resztę składu uzupełni młodzież.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved