Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Decyzja w sprawie Budowlanych ma zapaść w ciągu 2 tygodni

Decyzja w sprawie Budowlanych ma zapaść w ciągu 2 tygodni

fot. archiwum

Nadal nie wiadomo, co z pierwszoligową drużyną Budowlanych Toruń. Wszelkie ruchy kadrowe zostały wstrzymane a trener Mariusz Soja czeka na decyzję działaczy w sprawie startu zespołu w lidze. Decyzja ma zapaść w ciągu dwóch tygodni.

Po ostatnich wyborach w klubie Budowlani Toruń do nowych władz nie weszła żadna osoba związana z siatkówką. Sytuację dodatkowo skomplikowała powódź, która zalała budyni klubowe. Sytuacja klubu, a przez to i sekcji siatkarskiej, nie jest wesoła i nie wiadomo, czy siatkarki z Torunia wystartują w I lidze kobiet.

Siatkówka nadal będzie obecna w klubie. W tej chwili na pewno na poziomie dzieci i młodzieży, a w dalszej kolejności musimy się wspólnie zastanowić, czy stać nas na I ligę – podkreśla nowy prezes Budowlanych. Być może ratunkiem dla siatkarek będzie inwestor, z którym rozmowy prowadzono już miesiąc temu, a obecnie przebywa za granicą.

Sytuacja wstrzymała wszystkie ruchy kadrowe w zespole. – Wszelkie rozmowy musieliśmy przerwać, bo nie mamy żadnych podstaw do ich prowadzenia. Po dobrym sezonie wystarczyłyby dwa, trzy wzmocnienia, żeby bić się o czołowe miejsca w I lidze. Teraz szanse na to z każdym dniem są coraz mniejsze, bo rynek transferowy się kurczy – przyznaje trener Budowlanych, Mariusz Soja.Jednak w ciągu dwóch tygodni powinniśmy im coś konkretnego zadeklarować. Nie możemy im blokować dalszej kariery, gdyby miało zabraknąć zespołu w Toruniu. Szkoda byłoby zmarnować dorobek ostatnich lat. Zwłaszcza, że I liga zapowiada się w tym roku wyjątkowo atrakcyjne. Będą mocne zespoły z Piły, Murowanej Gośliny czy Ostrowca, a z każdej kolejki dwa mecze mają być pokazywane przez telewizję internetową – podkreśla szkoleniowiec cytowany przez Gazetę Pomorską.źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved