Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czym zaskoczy Jastrzębski Węgiel?

Czym zaskoczy Jastrzębski Węgiel?

fot. archiwum

Już chwilę po ostatnim gwizdku finału mistrzostw Polski rozkręciła się karuzela transferowa. Ponownie szybko nowych zawodników pozyskała Skra, ale także ZAKSA i Resovia. W cieniu pozostaje Jastrzębski Węgiel... przynajmniej na razie.

Robiąc bilans zysków i strat jeśli chodzi o kadrę, można śmiało powiedzieć, że drużyna Jastrzębskiego Węgla jest na minusie. Po zdobyciu srebrnego medalu odeszli Paweł Abramow, Patryk Czarnowski czy trener Roberto Santilli. Nazwiska zawodników, którzy rozmawiają z klubem lub tez podpisali już kontrakty nie powalają na kolana, zwłaszcza, jeśli mówimy o wicemistrzu Polski i drużynie, która ma reprezentować naszą ligę w Lidze Mistrzów. Zanosi się jednak na to, że są to tylko małe przecieki, które zdołały trafić do prasy.

Działacze jastrzębskiego klubu przyzwyczaili już, że transfery trzymają w tajemnicy, aż do podpisania kontraktu. – Do startu nowych rozgrywek jeszcze daleko. Dla mnie transfery to nie Służewiec. Z nikim się nie ścigam – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki. W poprzednim sezonie hitem okazał się być transfer rosyjskiego przyjmującego, Pawła Abramowa. Czy i w tym roku wicemistrzowie szykują kolejny hit? Być może. Bardzo małe szanse są, aby asem jastrzębian w kolejnym sezonie był któryś z reprezentantów Polski. Piotr Gruszka otrzymał propozycję gry w Turcji, natomiast jak podaje Przegląd Sportowy, Łukasz Kadziewicz otrzymał propozycję gry w Gazpromie SurgutRosjanie zaproponowali Łukaszowi dwuletni, bardzo atrakcyjny finansowo kontrakt – powiedział Andrzej Grzyb, menadżer zawodnika. Jeśli jednak „Kadziu" nie zdecydowałby się na pozostanie w Rosji, możliwe, że zobaczymy go w szeregach Resovii.

Obecnie wiadomo, że kontrakt przedłużył Benjamin Hardy, a nowym-starym zawodnikiem będzie Marcin Wika. Rozmowy trwają z Maciejem Pawlińskim oraz z zagranicznym trenerem, który miałby poprowadzić drużynę wicemistrza Polski w kolejnym sezonie.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved