Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Argentyńczycy chcą dwukrotnie pokonać Polaków

Argentyńczycy chcą dwukrotnie pokonać Polaków

fot. archiwum

Mecze z Niemcami pokazały, na jakim poziomie teraz grają Polacy. Teraz będzie im ciężej się przygotować do meczu, bo zmienili strefę czasową - twierdzi szkoleniowiec reprezentacji Argentyny Javier Weber. - Będziemy starali się wygrać - zapowiada.

Siatkarze Argentyny w pierwszym terminie Ligi Światowej doznali dwóch porażek na Kubie. Walczyli jednak z rywalami jak równy z równym i w drugim spotkaniu doprowadzili do tie-breaka, zdobywając pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach. Teraz przed Argentyną dwumecz z reprezentacja biało-czerwonych. – Polska będzie grała podobnie jak Kuba – twierdzi Guillermo Garcia, przyjmujący reprezentacji Argentyny. – Będą na pewno silnie zagrywać, nie tak, jak w poprzednich meczach. Jesteśmy w takiej samej sytuacji, tez musimy wygrać.

Grupa, w której występujemy w Lidze Światowej odpowie nam na pytanie, w którym miejscu jesteśmy. Sparingi z Bułgarią, mecze z Kuba, a teraz spotkania z Polską i Niemcami to pierwsze kroki do celu. To wymagający przeciwnicy, mecze z nimi pozwolą nam się przygotować do Final Six we wszystkich aspektach: fizycznym, taktycznym i psychicznym – twierdzi argentyński rozgrywający, Luciano De Cecco. Argentyńczycy mają ten komfort, że będą gospodarzami turnieju finałowego i fazę grupową mogą poświęcić na przygotowania do finału.

Nasi najbliżsi rywale nie ukrywają, że będą starali się pokonać reprezentację Polski i zdobywać kolejne punkty w grupie D Ligi Światowej. – Będziemy starali się wygrać – mówi szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Javier Weber.Mamy zapewniony udział w turnieju finałowym w Cordobie, ale mamy ambicje, by go sobie również wywalczyć i poprawiać swoją grę. Mecze z Niemcami pokazały, na jakim poziomie teraz grają Polacy. Teraz będzie im ciężej się przygotować do meczu, bo zmienili strefę czasową.źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved