Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Kądzioła i Szałankiewicz odpadli w kwalifikacjach

WT Moskwa: Kądzioła i Szałankiewicz odpadli w kwalifikacjach

W pierwszym meczu kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Moskwie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz pokonali parę ukraińską. W meczu o  bezpośredni awans przegrali z Amerykanami Fuerbringer/Lucena. Fijałek i Prudel mają udział w turnieju głównym już zapewniony.

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek mają na swoim koncie już 1200 punktów w rankingu FIVB, co pozwoliło im uniknąć kwalifikacji i znaleźć się w gronie par, które już są w turnieju głównym. Takiego komfortu nie mają jednak Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, ale w dotychczasowych turniejach zawsze udawało im się awansować do turniejów głównych.

W pierwszym meczu kwalifikacji w Moskwie nasi siatkarze pokonali dość pewnie ukraińską parę Babicz/Michajłow w dwóch setach do 11. – Pierwszy mecz był dosyć łatwy – powiedział po spotkaniu Michał Kądzioła.Zagrywka dobrze nam wychodziła, była mocna i precyzyjna. Może i nie zdobywaliśmy bezpośrednio punktów po zagrywce, ale na tyle utrudnialiśmy Ukraińcom grę, że nie mogli wyprowadzić normalnej regularnej akcji. Dzięki temu kilka razy ich zablokowaliśmy, zanotowaliśmy także kilka obron i skutecznie wyprowadzonych kontr.

Taka gra może zadowalać i pozytywnie patrzeć na kolejny mecz już z dużo lepszym przeciwnikiem. Jak tylko uda nam sie utrzymać poziom zagrywki i skuteczności naszych pierwszych akcji to wynik jest otwarty – z uśmiechem na twarzy dodaje popularny "Kądziu".

W drugim meczu Polacy zmierzyli się się z Amerykanami Nicholasem Luceną i Matthew Feuerbringerem. Stawką był awans do turnieju głównego. Po wygraniu pierwszego seta do 14 wydawało się, że awans naszych zawodników jest niemal pewny. Niestety, drugiego seta Polacy przegrali do 15, a w tie-breaku, po zaciętej końcówce, ulegli rywalom 15:17. Tym samym w turnieju głównym, który rozpocznie się jutro, wystąpi tylko jedna polska para.