Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radosław Ciemięga: Zadecydował zdrowy rozsądek

Radosław Ciemięga: Zadecydował zdrowy rozsądek

fot. archiwum

Odsprzedanie sopockiemu Treflowi miejsca w PlusLidze Kobiet przez PTPS Piła stało się faktem.  Prezes pilskiego klubu Radosław Ciemięga wyjaśnia wszystkie aspekty tej decyzji, która jak sam mówi okazała się być najtrudniejszą w jego zawodowym życiu.

Prezes PTPS Piła w wywiadzie dla Tygodnika Nowy podkreśla, że decyzja o zamianie miejscami w ligach z Treflem Sopot była poprzedzona konsultacjami i rozważaniami z wieloma osobami i podmiotami związanymi z klubem. Brano pod uwagę opinie sponsorów, zarządu, a także kapitana i trenera zespołu. – Zadecydował zdrowy rozsądek. Przyznam jednak, że była to najtrudniejsza decyzja w mojej dwudziestoletniej pracy zawodowej. – mówi w wywiadzie prezes.

Według Radosława Ciemięgi podjęta decyzja była jedyną słuszną, a odrzucenie propozycji Trefla mogłoby dla drużyny skończyć się dużo gorzej. Nie było bowiem perspektyw na budowanie drużyny. Zarząd odrzucał możliwość podpisywania kontraktów bez realnego budżetu. Klub mógł się opierać tylko na deklaracjach potencjalnych sponsorów, ale po doświadczeniach z ubiegłego sezonu zadecydowano, że nie jest to bezpieczne rozwiązanie.

Prezes podkreślił także, że nie było żadnych perspektyw na pozyskanie sponsora strategicznego, a także nie można było liczyć na większe wsparcie miasta, ani ludzi polityki związanych z regionem. W związku z tym istniało realne zagrożenie, że klub pozostał by bez środków na przystąpienie do kolejnego sezonu w PlusLidze. 

źródło: dzienniknowy.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved