Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Kuczko kolejnym zawodnikiem Pekpolu

Mariusz Kuczko kolejnym zawodnikiem Pekpolu

fot. archiwum

Pekpol Ostrołęka, który w przyszłym sezonie będzie występował na pierwszoligowych parkietach, coraz mocniej rozbudowuje swoje szeregi. Kolejnym wzmocnieniem beniaminka ma być były przyjmujący Ósemki Siedlce - Mariusz Kuczko.

Angaż Mariusza Kuczko do ostrołęckiej drużyny jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. – Zgłosiłem swój akces do prezesa Nowaczyka na początku maja i sądziłem już, że moja kandydatura została odrzucona. W rozmowie z prezesem Ósemki powiedziałem, że na 90% zagram w tym klubie, jednakże po telefonie od Pana Nowaczyka z propozycją gry, nie wahałem się ani sekundy – przyznaje zawodnik.

W Ostrołęce Mariusz Kuczko ma grać na pozycji atakującego. Do tej pory siatkarz występował głównie w roli środkowego bloku i przyjmującego. – Moim atutem jest atak, nie ma to znaczenia czy jest to prawa czy lewa strona, pierwsza czy druga linia. Bazuję przede wszystkim na wyskoku plus odrobina techniki i przegląd pola – tłumaczy Kuczko.

Nowy "nabytek" Pekpolu  swoim koncie ma występy na parkietach polskiej ekstraklasy. Ostatnie lata spędził jednak w niższych rozgrywkach ligowych. – Prawdopodobnie wypaliłem się jako środkowy bloku i zakończyłem swoją karierę na tej pozycji po nieudanym sezonie w Płomieniu Sosnowiec – wyjaśnia siatkarz. – Zapisując się do KSK Kolczygłowy i grając na skrzydle, miałem niesamowitą frajdę z gry i to uczucie ciągle trwa. Obecnie siatkówka jest dla mnie wielką przygodą, liczy się tylko chwila obecna, nie wybiegam myślami dalej niż tydzień.Mariusz Kuczko w Ostrołęce spotka swoich byłych kolegów z boiska. Na pewno pomoże to siatkarzom Pekpolu już na samym wstępnie stworzyć drużynę, która będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę z zespołami, które w I lidze zdarzyły się już zadomowić. – Grałem z Pawłem Pietkiewiczem w Płomieniu i to on zaproponował mi abym zadzwonił do prezesa Nowaczyka. Trudno mi ocenić jaki stworzymy zespół, mam nadzieję że uda mi się dobrze wkomponować w drużynę. Jedyne co mogę obiecać to to, że włożę dużo wysiłku i serca w pracę na treningu – kończy rozmowę Kuczko.

W Ostrołęce włodarze klubu po uzyskanym awansie, dość radykalnie zaczęli przebudowywać istniejący zespół. Z klubem pożegnali się Daniel Lenc, Mateusz Maron, Robert Rojek, Kamil Starzewski i Jakub Chodor.

Do Pekpolu dołączą natomiast Artur Żyliński i Mateusz Sacharewicz z Pronaru, Tomasz Stańczuk i Artur Jacyszyn, reprezentujący dotychczas barwy AZS-u Olsztyn oraz Tomasz Walendzik z Bielska-Białej.

źródło: inf. własna, pekpol.nstrefa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved