Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Chciałbym stale polepszać swoje umiejętności

Andrzej Wrona: Chciałbym stale polepszać swoje umiejętności

fot. archiwum

Jednym z pierwszych zawodników zakontraktowanych w Delekcie Bydgoszcz był pozyskany z AZS-u Częstochowa Andrzej Wrona. Środkowy, który ostatnie trzy lata spędził pod Jasną Górą rozmawiał ze Sportową Bydgoszczą.

Jaka była przyczyna opuszczenia AZS-u Częstochowa po trzech latach?

Andrzej Wrona:Skończył mi się kontrakt, a w Częstochowie nie zaproponowano mi nowej umowy. Pojawiło się kilka propozycji, ale ta z Bydgoszczy była najkonkretniejsza.

Czy miał pan również propozycje poza tą z Delecty Bydgoszcz?– Tak.

Co skłoniło pana do podpisania umowy z Delectą? AZS Częstochowa będzie występować w europejskich pucharach, a Delecta nie.

Oba te zespoły dzieliło w ostatnim sezonie jedno miejsce w tabeli. Tak naprawdę różnica sportowa jest niewielka. W Częstochowie spędziłem trzy lata obfitujące w różne doświadczenia. Zawsze będę miło wspominał spędzony tam czas. Chcę się rozwijać, a do tego potrzebne są zmiany.

Na jak długo będzie obowiązywać pańska umowa z klubem z Bydgoszcz i czy długo uzgadniane były warunki kontraktu?

Umowa obowiązywać będzie przez 2 lata, a warunki uzgodnione zostały bardzo szybko i konkretnie.

Jest pan młodym zawodnikiem, w drużynie Delecty będzie Pan trzecim środkowym (poza Michalem Cervenem i Wojtkiem Jurkiewiczem – przyp. M.B.) z pewnością powalczy pan o miejsce w pierwszej szóstce?

Są to dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy, od których mam nadzieję się dużo nauczyć. Każdy trenuje po to żeby grać i ze mną nie jest inaczej.

Jakie są pana cele na przyszły sezon?

Z takich osobistych to chciałbym stale polepszać swoje umiejętności, zrobić kolejny krok do przodu w swojej karierze sportowej. A z drużynowych to na pewno jak najwyższe miejsce w lidze i wywalczenie możliwości gry w pucharach europejskich.

Oprócz pana do Bydgoszczy przyszedł libero Krzysztof Andrzejewski. Jak pan ocenia siłę swojego nowego zespołu? (wywiad przeprowadzony przed opuszczeniem Delecty przez Piotra Gruszkę – przyp.)

Myślę, że to nie koniec transferów także z ogólną oceną trzeba poczekać do skompletowania całej dwunastki.

Kiedy można się spodziewać Andrzeja Wrony w Bydgoszczy?

Nie mamy jeszcze dokładnej rozpiski okresu przygotowawczego, ale myślę, że pojawię się już na przełomie czerwca i lipca.

rozmawiał Mateusz Bosiacki

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved