Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Adam Malik został trenerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Adam Malik został trenerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

fot. archiwum

Adam Malik przez ostatni rok prowadził na Bliskim Wschodzie wraz z Rastislavem Chudikiem drużynę Al Ain. Teraz przed nim kolejne wyzwanie - poprowadzi reprezentację juniorów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którą zawitał do Polski.

Blisko rok temu Adam Malik wyjechał z Polski na Bliski Wschód, gdzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wraz z Rastislavem Chudikiem objął posadę trenera przedostatniej wówczas drużyny Al Ain. Zespół pod wodzą polsko-słowackiego duetu szybko stał się rewelacją rozgrywek, będąc liderem po pierwszej fazie sezonu. Ostatecznie Al Ain sięgnął po brązowy medal, co, mimo rozbudzonych apetytów w klubie, uznano za sukces, dokładając w maju Superpuchar Sheikha Zaida.

Działacze klubu nie ukrywali zadowolenia ze współpracy z Malikiem i Chudikiem. Obaj poprowadzą drużynę Al Ain również w przyszłym sezonie. Jednak zanim przygotowania do sezonu rozpoczną się na dobre, przed Polakiem kolejne, ważne wyzwanie. Pod koniec mają Adamowi Malikowi powierzono prowadzenie juniorskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie on również asystentem trenera i statystykiem kadry seniorów. O tej porze roku na Bliskim Wschodzie panują wysokie temperatury, dlatego nowy trener postanowił rozpocząć obóz szkoleniowy w… Polsce. Od 8 lipca, przez następne trzy tygodnie siatkarze znad Zatoki Arabskiej będą na zgrupowaniu w Olsztynie.

W kraju Adam Malik pracował dla Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, a także żeńskich drużyn z Piły i Muszyny. Był szefem banku informacji reprezentacji Polski kobiet, kiedy prowadził ją Zbigniew Krzyżanowski i Andrzej Niemczyk. Wraz z Krzysztofem Kowalczykiem uważany jest za ojca chrzestnego polskiej myśli statystycznej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved