Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ilona Gierak: Cieszę się, że w ogóle dostałam szansę

Ilona Gierak: Cieszę się, że w ogóle dostałam szansę

fot. archiwum

- Spodziewałam się, że trener Jerzy Matlak postawi na bardziej ograne dziewczyny, więc nie jestem rozczarowana - mówi Ilona Gierak, która nie pojechała wraz z reprezentacją do Montreux. - Ale i tak było super i cieszę się, że dostałam szansę.

Ilona Gierak przebywała wraz z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Szczyrku. Do kadry na turniej w Montreux jednak nie została zakwalifikowana i pozostała w Polsce. – Przede wszystkim czuję się mocno zmęczona, bo intensywność zajęć była duża. Dodatkowo pojechałam na kadrę po trzech tygodniach wolnego, więc tym bardziej odczuwam zmęczenie, bo był to duży szok dla organizmu. Ale i tak było super i cieszę się, że w ogóle dostałam szansę, by ćwiczyć z najlepszymi siatkarkami w Polsce – mówi Ilona Gierak.

Spodziewałam się, że trener Jerzy Matlak postawi na bardziej ograne dziewczyny, więc nie jestem rozczarowana. Trener powiedział, że chętnie wziąłby całą 19, bo poziom prezentowany przez nas jest wyrównany. Ktoś musiał odpaść i na pocieszenie w tym gronie były świetne zawodniczki, jak Sylwia Wojcieska, czy Marta Haładyn – opowiada przyjmująca AZS Białystok. – Oczywiście, chciałabym, żeby przygoda z kadrą nie była tylko epizodem – dodaje jednak.

Wciąż nie wiadomo, gdzie Ilona Gierak będzie występowała w przyszłym sezonie. Mówi się o jej przejściu do Dąbrowy Górniczej. – To na razie tylko spekulacje, jakich jest obecnie wiele. Przede wszystkim chciałabym grać, żeby móc dalej rozwijać się sportowo. To jest dla mnie najważniejsze.Być może jednak zostanie w Białymstoku i będzie kontynuowała karierę w barwach AZS. – To zależy od kilku czynników, które muszą zostać spełnione. Przez trzy lata czułam się tu bardzo dobrze i nie ukrywam, że zżyłam się z tym miastem. Zostawiam sobie jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznych decyzji i dlatego niczego nie przesądzam – mówi Ilona Gierak.

Cały wywiad Tomasza Dworzańczyka w Kurierze Porannym

źródło: inf. własna, Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved