Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał Pucharu Polski już od piątku w Radomiu

Finał Pucharu Polski już od piątku w Radomiu

fot. archiwum

Dwa boiska, miejsce do rozgrzewki, trybuny na około tysiąc miejsc oraz namioty przeznaczone dla arbitrów, zawodników, obsługi oraz VIP-ów - po raz kolejny w centrum Radomia w dniach 11-13 czerwca stanie siatkarskie miasteczko.

W tym sezonie władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zmieniły zasady rywalizacji o krajowy puchar. Nie przewidziano kwalifikacji, a o zdobyciu trofeum zadecyduje jeden turniej. Na dodatek turniej w Radomiu będzie jednym z pierwszych turniejów rankingowych. Dlatego Radomskie Stowarzyszenie Siatkówki Plażowej w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej zdecydowało, że zmagania będą miały formułę otwartą. – W praktyce oznacza to, że w piątek (11 czerwca – przyp. red) odbędą się eliminacje do turnieju głównego dla wszystkich zainteresowanych drużyn. Od soboty rozpocznie się turniej główny, w którym rywalizować będzie 16 par (po 8 wyłonionych z eliminacji oraz 8 z największą ilością punktów rankingowych PZPS) – informuje Łukasz Ranecki. – – Szykujemy kolejne emocje dla fanów plażówki. Tak jak w latach poprzednich dostaliśmy organizację prestiżowej imprezy. Przecież stawką turnieju jest krajowe trofeum. Przygotowania do tego wydarzenia idą zgodnie z planem. Mam nadzieję, że poziom sportowy zawodów zadowoli fanów tej dyscypliny, których także w naszym mieście nie brakuje .

Gorącą atmosferę na trybunach zapewnią spikerzy i występy grup Samba Axe Bahia i Sambal. Specjalnie dla kibiców organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami. W programie tradycyjnie znalazł się również mecz VIP-ów. Dodajmy, honorowymi patronat nad zmaganiami sprawują Prezydent Radomia oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Pula nagród wyniesie natomiast 30 tys. zł.

Tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, i tym razem na tych samych boiskach (9 czerwca) odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Radomia Amatorów. – Swoje umiejętności zaprezentować i sprawdzić będą mogli mieszkańcy naszego miasta i nie tylko. Zawody przeprowadzone zostaną w kategorii open, czyli bez żadnych ograniczeń wiekowych – podkreśla Łukasz Ranecki. W zawodach będą mogli uczestniczyć zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wyłączone będą tylko osób, które w ciągu dwóch ostatnich lat sklasyfikowane były w rankingu PZPS. Początek zmagań – godz. 8.30.źródło: Gazeta Wyborcza, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved