Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wojciech Drzyzga: Nie tak to miało chyba wyglądać

Wojciech Drzyzga: Nie tak to miało chyba wyglądać

fot. archiwum

- Było słychać o kilkudniowych urlopach, leczeniach, ale one się wydłużają, przez co przygotowania biorą w łeb. Nie znam szczegółów, dociera do mnie tylko końcowy raport, ale czuć w tym jakieś niekontrolowane absencje - uważa Wojciech Drzyzga.

Po dwóch porażkach w Stuttgarcie z reprezentacją Niemiec nastroje w polskiej reprezentacji nie są zbyt optymistyczne. Bardziej niż wynik martwi gra nszej drużyny. – Wynik jest pochodną gry, nie jestem zaskoczony. Nie można ominąć w treningu pewnych rzeczy, przeprowadzić przygotowań w krótszym czasie od zakładanego, spotkać się w okrojonym gronie i trafić z formą. A do tego brak sparingów, nieobecność tych, którzy być powinni, czyli tzw. historie urlopowe, kontuzje, to wszystko sprawia, że plan selekcjonera nie został zrealizowany, a rytm kadry zaburzony. Oglądaliśmy w Niemczech sklecony zespół… – twierdzi Wojciech Drzyzga w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Dwumecz z Francją zdradzał symptomy, a Niemcy obnażyli braki. Liczba obron, błędów własnych – wszystko na korzyść rywali, to jest przepaść. Przyjęcie to mieliśmy nawet lepsze od Niemców, ale co z tego? Nie krytykuję indywidualnie zawodników, bo cóż oni są winni, ale nie ma co mydlić oczu i powiedzmy głośno, że na odbudowę jakości gry potrzeba dużo czasu. Dopiero wtedy zobaczymy prawdziwy obraz naszej kadry – mówi Drzyzga. – Mam nieodparte wrażenie, że nie możemy jakoś zebrać wszystkich najlepszych zawodników na start Ligi Światowej. Niby to logiczne, ale inni jakoś potrafią – czy to rok igrzysk, czy to rok mistrzostw świata mają kompletne, bądź prawie kompletne zespoły. Jak wytłumaczyć nieobecność Wlazłego, Winiarskiego czy Zagumnego? Ta grupa za każdym razem jest coraz szersza, niektórzy z kadrowiczów nawet nie rozpoczęli żadnych zajęć. Nie wierzę w cuda, że są pod telefonem i w każdej chwili przyjadą na wezwanie selekcjonera, bo nie odbijając piłki przez tygodni, to choćbyś nazywał się Zagumny, nie dasz rady.

Cały wywiad Przemysława Iwańczyka dostępny w Gazecie Wyborczejźródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved