Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Holendrzy rozbili Koreańczyków

LŚ, gr. A: Holendrzy rozbili Koreańczyków

Reprezentacja Holandii po raz drugi pokonała ekipę Korei Południowej. Siatkarze z Azji nie mieli praktycznie nic do powiedzenia w dzisiejszym pojedynku. W żadnym z trzech setów Oranje nie pozwolili przekroczyć rywalom granicy 20 punktów.

W pierwszym secie Holendrzy wykorzystali swoją szansę na zwycięstwo wygrywając 25:18. Na niewiele pomogła również zmiana rozgrywającego, gdyż Tae-Woong Choi nie odmienił losów tej partii.

Drugą odsłonę meczu Koreańczycy rozpoczęli z Choiem na rozegraniu, który poukładał grę zespołu. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Petera Blange prowadzili 8:7. W ataku nie do zatrzymania byli Niels Klapwijk i Dick Kooy, którzy bez problemów radzili sobie z blokiem rywali. Set zakończył się punktowym blokiem na Koreańczykach. Ostatecznie Holendrzy wygrali seta 25:19.

Dotychczasowi liderzy drużyny z Azji Sung-Min Moon i Yo-Han Kim w trzeciej partii zaczęli mylić się coraz częściej. W rezultacie Koreańczycy byli bezbronni na dobrze zagrywających i świetnie pracujących blokiem Oranje. Drużyna z Europy wygrała tę partię 25:18 i cały mecz 3:0.

Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Dick Kooy zdobywca 14 oczek. W ekipie rywali najlepiej punktował Hak-Min Kim, uzyskując 7 punktów. Holendrzy zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Szczególnie uwidoczniła się przewaga w bloku, Pomarańczowi w tym elemencie zdobyli aż 12 punktów przy zaledwie trzech skutecznych blokach Koreańczyków.

*Autor-Mateusz Minda (sportowefakty.pl)

Korea Płd. – Holandia 0:3
(18:25, 19:25, 18:25)

Korea Płd.: Sun-Soo Han (1), Sung-Min Moon (7), Dong-Jin Kang (2), Yo-Han Kim (1), Hyun-Yong Ha (4), Yung-Suk Shin (4), Oh-Hyun Teo (libero) oraz Young-Soo Shin (1), Tae-Woong Choi (3), Hak-Min Kim (7), Hee-Jin Ko (1) i Kang-Joo Lee
Holandia: van Harskamp (4), Rauwerdink (13), Kooistra (8), Klapwijk (12), Kooy (19), Bontje (5), Maan (libero) oraz Freriks,Trommel i Mast

Po meczu powiedzieli:

Choi Tae-Woong (kapitan reprezentacji Korei): Nie jesteśmy dobrze przygotowani, i młodzi zawodnicy są wciąż nerwowi w spotkaniach, które są pierwszymi w tym roku.

Rob Bontje (kapitan reprezentacji Holandii): Dzisiejszy mecz był taki sam jak wczorajszy. Nasz serwis funkcjonował bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, i życzyłbym, aby tak było też w dalszej części Ligi Światowej.

Shin Chi-Yong (trener reprezentacji Korei): Korea była gorsza od Holandii pod względem wzrostu i siły i to był główny powód dzisiejszej porażki. Jednakże nie jesteśmy rozczarowani. To były pierwsze mecze sezonu i jestem pewny, że krok po kroku będziemy się poprawiać i osiągać lepsze wyniki.

Peter Blange (trener reprezentacji Holandii): Jestem zadowolony z wyniku. Dziś zagraliśmy lepiej niż wczoraj. Wczoraj graliśmy po raz pierwszy w sezonie z Koreą, i nie było nam łatwo. Dziś już było łatwiej, kiedy przyzwyczailiśmy się do koreańskiego stylu gry. Bardzo dobrze funkcjonował nasz atak. Mieliśmy prawie 70%skuteczności, to niezły wskaźnik.