Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dominacja Niemców w ataku i 32 punkty Grozera

Dominacja Niemców w ataku i 32 punkty Grozera

Niemcy pokonali Polskę w pierwszym meczu rozgrywek Ligi Światowej, po raz kolejny kluczem do sukcesu okazał się procent skuteczności w ataku. Zawodnikiem bezkonkurencyjnym w tym elemencie był György Grozer, najlepiej punktujący w swojej drużynie.

W zestawieniu obu ekip naprzeciwko Grozera (32 punkty), po drugiej stronie siatki najskuteczniejszym zawodnikiem, pod względem zdobyczy punktowych okazał się Bartosz Kurek , który na swoim koncie zapisał 14 ‚oczek’.

Niemiecki atakujący na 40 prób w ataku skutecznie w tym elemencie zakończył 27 akcji, co daje ok 67,5% skuteczności na przestrzeni całego spotkania. Równie dobre wyniki uzyskali Robert Kromm – 65% i Sebastian Schwarz (47%).
W zestawieniu z tym rezultatem 11 punktów w 30 próbach Kurka (36% ) nie wygląda najlepiej. Lepszą skuteczność w polskiej drużynie, choć mniej punktów, odnotowano na korzyść Michała Ruciaka i Jakuba Jarosza – odpowiednio 55% i 53%.

W elemencie bloku, różnica była praktycznie niewidoczna, z minimalną przewagą gospodarzy: 10 niemieckich bloków do 9 biało- czerwonych. W naszej drużynie po 3 bloki na swoim koncie zapisali Czarnowski i Możdżonek , wśród podopiecznych Raula Lozano skutecznością w tym elemencie gry mogą pochwalić się Grozer, Steuerwald i Günthör (po 2 punkty).Bezpośrednio na zagrywce lepsi okazali się siatkarze Daniella Castellaniego, zdobywając serwisem 7 ‚oczek’ , najskuteczniejszym zagrywającym w naszej ekipie był Marcin Możdżonek – 2 asy serwisowe. Na przestrzeni całego spotkania, przy 3 asach Grozera , większa stabilność serwisu prezentowali Niemcy.

Statystyki w przyjęciu również przemawiają na korzyść biało- czerwonych: średni rezultat naszego zespołu to 57%, przy 43% Niemców. Najlepszym Polskim przyjmującym, okazał się Michał Ruciak, który tylko raz popełnił błąd w tym elemencie- uzyskując wynik 48%. Statystyki podopiecznych Raula Lozano zawyżył Sebastaian Schwarz, niemiecki przyjmujący na 19 piłek 11 przyjął w punkt, popełnił 1 błąd, co dało wynik ok 52 %.

            NIEMCY - POLSKA

Punkty
1. György Grozer 32 pkt 1. Bartosz Kurek 14 pkt
2. Robert Kromm 16 2. Michał Ruciak 10
3. Sebastian Schwarz 10 3. Jakub Jarosz 9

Atak
1. György Grozer 27 pkt 1. Bartosz Kurek 11 pkt
2. Robert Kromm 15 2. Michał Ruciak 10
3. Sebastian Schwarz 8 3. Jakub Jarosz 9

Blok
1. Max Günthör 2 pkt 1. Marcin Możdżonek 3 pkt
György Grozer 2 Patryk Czarnowski 3
Patrick Steuerwald 2 2. Bartosz Kurek 2

Serwis
1. György Grozer 3 pkt 1. Marcin Możdżonek 2 pkt

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved