Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Potera: Mamy większe doświadczenie

Michał Potera: Mamy większe doświadczenie

fot. archiwum

Po rocznym pobycie w drugiej lidze,  siatkarze MKS -u MOS Będzin powrócili na zaplecze PlusLigi. Będzińska dwunastka prowadzona przez trenera Rafała Legienia chce zaistnieć w nadchodzącym sezonie na pierwszoligowych parkietach.

– Mamy większe doświadczenie niż 2 lata temu oraz bardziej uporządkowaną drużynę, a bardzo duża w tym zasługa trenera Rafała Legienia i to powinno wystarczyć do utrzymania 1 ligi. Myślę również, że jeżeli obecny system relegacji z 1 ligi się utrzyma, to będzie łatwiej pozostać na zapleczu ekstraklasy. Gdyby taki system obowiązywał w zeszłym roku, to nie Będzin nadal grałby w 1 lidze – mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Michał Potera, libero zespołu z Będzina.

Drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego pewnie pokonała rywali i z zaledwie jednym straconym setem nie miała sobie równych w rozgrywkach play off 2. ligi. Tym samym po rocznym pobycie na drugoligowym froncie, podopieczni Rafała Legienia znów zagrają na zapleczu PlusLigi.

Potera podkreśla, że kadra zespołu nie ulegnie większym zmianom. – Trzon zespołu zostaje w Będzinie, z ostatnimi zawodnikami są jeszcze prowadzone rozmowy, natomiast jeśli chodzi o wzmocnienia, to można się takich spodziewać na pozycji przyjmującego oraz środkowego. Pozyskany zostanie również drugi, obok Darka Syguły, rozgrywający.W lotniczej katastrofie pod Smoleńskiem zginął Grzegorz Dolniak, będzinianin oraz wielki przyjaciel i osoba blisko związana z siatkarską drużyną. Jego śmierć była szokiem dla zawodników MKS MOS. – Śmierć posła Grzegorza Dolniaka strasznie poruszyła cały zespół, był to bardzo dobry człowiek, który chciał rozwoju siatkówki w Będzinie. Ten awans dedykujemy jego pamięci. Przed feralnym lotem obiecywał, że w niedzielę (ostatni mecz turnieju o awans) przyjedzie na mecz… – wspomina libero.

Będzinianie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu na początku sierpnia. Najprawdopodobniej pierwsze rozegrają przeciwko drużynie z Bielska-Białej. – Zaczniemy tradycyjnie na początku sierpnia – obóz najprawdopodobniej jak co roku odbędzie się w Międzybrodziu Bialskim i tam też pewnie rozegramy pierwsze sparingi, zapewne z BBTSem Bielsko Biała – dodaje.

Kto zdaniem Potery będzie faworytem przyszłych rozgrywek? – Gdyby nie zamiana Jadaru Radom z Politechniką Warszawską, pewnie postawiłbym na klub ze stolicy, a w obecnej sytuacji nie jestem w stanie wytypować zespołu, który będzie "pewniakiem" w walce o awans. Zresztą, tegoroczne wyniki potwierdzają, że to liga bardzo nieprzewidywalna – kończy gracz, który ma za sobą występy w kadrze Polski B.

* Autorem tekstu jest Jacek Konsek (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved