Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Punkt, Set, Mecz: Jakie szanse mają Polacy w tegorocznej LŚ?

Punkt, Set, Mecz: Jakie szanse mają Polacy w tegorocznej LŚ?

fot. archiwum

- Niemcy z Raulem Lozano to silny rywal, z którym pojedynki prestiżowo. Ale w tym składzie mamy nad nimi przewagę podobnie jak nad Argentyną. Ale na Kubę to za mało - mówi Ireneusz Mazur w magazynie Punkt Set Mecz Przemysława Iwańczyka.

Siatkarska reprezentacja Polski rozpoczyna walkę w Lidze Światowej. Jakie szanse mamy w starciu z Niemcami, Argentyna i Kubą? – Kuba jest bardzo groźna, to czołowy zespół świata. Realnym celem powinno być zajęcie drugiego miejsca w grupie, a nie wygranie jej – mówi rozgrywający warszawskiej Politechniki Jakub Bednaruk.

Ale dodają, że Liga Światowa to tylko etap do najważniejszej imprezy roku – mistrzostw świata i szukają idealnej "szóstki" na włoski turniej. – Rozegranie – Zagumny, po przekątnej – Wlazły, na przyjęciu – Winiarski i Kurek, na środku Pliński, Czarnowski, Możdżonek, na libero Zatorski – mówią zgodnie. Co nam dały towarzyskie mecze z Francją poprzedzające Ligą Światową? – Pokazały m.in. że Piotrek Gruszka jest przydatny w ataku, a Michał Ruciak potrafi utrzymać poziom, Patryk Czarnowski na środku bloku wdziera się przebojem do kadry. Ale i obnażyły słabe strony naszej młodzieży – mówią Ireneusz Mazur i Bednaruk.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved