Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Najnowsze wieści z rosyjskiego rynku transferowego

Najnowsze wieści z rosyjskiego rynku transferowego

fot. archiwum

Guillaume Samica już oficjalnie w Iskrze Odińcowo, Peter Veres przenosi się do Dynama Moskwa, a Alejandro Spajic, Aleksander Kosariew i Giacomo Sintini grac będa w Biełgorodzie - to najnowsze wieści z rosyjskiej Superligi.

Iskra Odińcowo oficjalnie poinformowała o podpisaniu umowy z reprezentantem Francji, Guillaume Samicą. Samica nie ukrywał, że na decyzję o jego przejściu do Odińcowa niemały wpływ miała osoba trenera. Iskrę w przyszłym sezonie poprowadzi włoski szkoleniowiec Roberto Santilli, który po sezonie rozstał się z Jastrzębskim Węglem.

Stołeczne Dynamo pozyskało nowego przyjmującego. W przyszłym sezonie w Moskwie grać będzie Peter Veres, który przechodzi z Uralu Ufa. Spore zmiany szykują się w Biełgorodzie. Wiadomo już, że z klubem pożegna się polski środkowy, Łukasz Kadziewicz. Zastąpi go Argentyńczyk Alejandro Spajic, który grał już w Lokomotivie w latach 2004-2006. Drugim zawodnikiem, który powraca do Biełgorodu będzie Aleksander Kosariew.W zespole Fakieła Aleksander nie mógł pokazać wszystkich swoich możliwości. Ale znam tego zawodnik i wiem, że wspólnie możemy przywrócić jego formę sprzed dwóch lat – uważa trener Lokomotivu, Gienadji Szypulin. W zespole z Biełgorodu drugim obcokrajowcem będzie włoski rozgrywający Giacomo Sintini, który ostatni sezon spędził w Perugii, z którą zdobył Puchar Challenge. Z zespołu odchodzi libero Chaczatur Stiepanan, który będzie reprezentował moskiewskie Dynamo.

W stołecznym klubie oprócz Stiepanana i Veresa zagra Paweł Zajcew z Fakiełu Nowyj Urengoj, który już reprezentował barwy Dynama w sezonie 2005/2006. Kontrakty w Dynamie przedłużyli Siergiej Grankin, Aleksandr Markin, Roman Jakowlew, Dymitij Szczerbinin, Aleksiej Ostapienko oraz libero Roman Bragin. Nie zmieni się również w przyszłym sezonie sztab trenerski Dynama.Z Kaliningradu do Zenita Kazań przenosi się środkowy Denis Czaus, który zajmie miejsce Aleksandra Bogomołowa. To już trzeci zawodnik z Kaliningradu, który przenosi się do Kazania. Wcześniej z wypożyczenia wrócili 23-letni Maksym Szpilew i 21-letni libero Aleksiej Obmaczajew.

Zariecze Odińcowo również poinformowało już oficjalnie o podpisaniu umowy z reprezentantką Niemiec, Margareta Kozuch, która ostatni sezon spędziła we włoskim Asystelu Novara. Do Zariecza dołączy również libero Aleksandra Winogradowa z Dynama Kaliningrad, która została powołana do reprezentacji Rosji na turniej w Montreux oraz Anna Makarowa z Dynama Krasnodar. Wiadomo już także, że Brazylijka Paula, która rozstała się z Zarieczem, nie będzie jednak grała w Serie A, ponieważ wybrała ofertę brazylijskiej drużyny Vollei Futuro. Do zespołu Dynama Krasnodar po odejściu Natalii Mammadowej do ligi azerskiej dołączy reprezentantka Rosji, Jelena Martuzajewa. Ostatni sezon środkowa bloku „Sbornej" spędziła w Kaliningradzie

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved