Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcelo Hargreaves i Tomasz Kowalczyk opuszczą Olsztyn

Marcelo Hargreaves i Tomasz Kowalczyk opuszczą Olsztyn

fot. archiwum

- W przyszłym sezonie na 99% w drużynie AZS UWM Olsztyn nie zobaczymy Marcelo Hargreaves Da Costa - poinformował kibiców na środowym spotkaniu prezes klubu, Mariusz Szyszko. AZS rozstał się również z środkowym Tomaszem Kowalczykiem.

Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. Mariusz Szyszko poinformował zebranych kibiców, iż w przyszłym sezonie w drużynie najprawdopodobniej nie zagra Marcelo Hargreaves Da Costa. Musimy oznajmić kibicom, iż w przyszłym sezonie na 99% w drużynie AZS UWM Olsztyn nie zobaczymy Marcelo Hargreaves Da Costa. Nie mówię, że już nigdy Marcelo nie zagra u nas, ale w najbliższych rozgrywkach z pewnością zagra gdzieś indziej. Nie oznacza to, że nie jesteśmy zadowoleni z gry Marcelo, ponieważ z jego postawy jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Niemniej jednak w trakcie rozmów w kilku kwestiach się rozminęliśmy – poinformował prezes Mariusz Szyszko.

Padło również pytanie o kolejnego środkowego – Tomasza Kowalczyka.W tym tygodniu spotkaliśmy się z Tomaszem Kowalczykiem. Chcielibyśmy poinformować, że z zawodnikiem nie został podpisany kontrakt – oznajmił wiceprezes Spółki Tomasz Jankowski.

Na dzień dzisiejszy nie potrafię odpowiedzieć kto będzie kolejnym środkowym, który zagra w AZS UWM. Trzymamy się wcześniejszych założeń, że dopóki kontrakt nie zostanie podpisany żadnego nazwiska nie ujawnimy – tłumaczył kibicom przewodniczący Rady Nadzorczej prof. dr hab. Władysław Kordan. – Należy zauważyć, że mamy początek czerwca, a my już mamy prawie skompletowany skład na nowy sezon. Proszę mi tylko uwierzyć, że rok temu, to my bardzo poszukiwaliśmy zawodników, a teraz sytuacja w AZS na tyle się zmieniła, że to siatkarze pytają nas, czy znalazłoby się miejsce dla nich w naszym klubie – podsumował prof. Władysław Kordan.Wśród zebranych sympatyków siatkówki nie zabrakło znakomitego siatkarza Zbigniewa Lubiejewskiego – mistrza Olimpijskiego z Montrealu. Były siatkarz AZS Olsztyn włodarzy klubu pytał o młodych zawodników zakontraktowanych na cztery lata. – Jeżeli zdecydowaliśmy się, aby sprowadzić trzech młodych zawodników – Piotra Haina, Wojciecha Ferensa, Wojciecha Włodarczyka – w tym jednego na tak kluczową pozycję jak rozegranie, to zdajemy sobie sprawę, że będą mecze, w których trzeba będzie z nich korzystać – zapewniał trener Mariusz Sordyl.Dzisiaj nie bierzemy pod uwagę tego, że Piotr Hain będzie czwartym środkowym, będzie trzecim. Piotr będzie walczył oto, żeby się rozwijać. Jest to trzech młodych, utalentowanych ludzi, co do których AZS UWM ma duże plany. Chcielibyśmy, aby rozwijali się dynamicznie, by za lat kilka stanowili o sile drużyny. Mamy długoterminowy plan, za który Państwo rozliczają klub, a klub rozlicza mnie – podsumował trener AZS UWM Olsztyn.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved