Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > M. Szczukiewicz: Podchodzimy spokojnie do zawirowań transferowych

M. Szczukiewicz: Podchodzimy spokojnie do zawirowań transferowych

fot. archiwum

- Do Farta cały czas zgłaszają się nowi sponsorzy, którzy chcą zainwestować w zespół. Te środki pozwalają na sprowadzenie zawodników, którzy zapewnią nam stałe miejsce w PlusLidze - mówi prezes kieleckiego beniaminka, Mirosław Szczukiewicz.

Coraz częściej słyszymy o nowych kontraktach i transferach w klubach PlusLigi. Czy Fart podjął już pierwsze decyzje kadrowe?

Mirosław Szczukiewicz:Zarząd klubu podchodzi spokojnie do wszelkich zawirowań transferowych w PlusLidze. Ale oczywiście prowadzimy rozmowy z menedżerami i zawodnikami tak w kraju, jak i za granicą.

Patrząc na budżety innych klubów, Fart nie wypada w tym zestawieniu najlepiej. Czy znajdą się środki na pozyskanie zawodników o najwyższej klasie sportowej?Tak, bo zostały podpisane nowe umowy sponsorskie. Dziękuję panu Grzegorzowi Głaskowi, prezesowi firmy SPS Construction Sp. z o.o, który obiecał okrągłą sumę i słowa dotrzymał. Ponieważ piłka siatkowa cieszy się wielką popularnością w naszym kraju, dlatego do naszego klubu ciągle zgłaszają się nowi sponsorzy, którzy chcą zainwestować w zespół. Pozyskane środki, jak i budżet, który posiada już klub, pozwalają na sprowadzenie zawodników, którzy zapewnią nam stałe miejsce w PlusLidze.

Na jakich pozycjach Fart potrzebujecie wzmocnień?

Interesują nas wzmocnienia na przyjęciu, rozegraniu, środku i ataku.

Prasa spekuluje, że są prowadzone rozmowy z takimi zawodnikami jak Grzegorz Szymański i Michał Bąkiewicz. Jak wygląda sytuacja w przypadku tych dwóch siatkarzy?

Bąkiewicz ma ważny kontrakt na przyszły sezon ze Skrą Bełchatów. Natomiast Szymański musi wyjaśnić swoją sytuację kontraktową w obecnym klubie, zanim podejmiemy z nim dalsze rozmowy.

Czy w klubie zostaną wszyscy siatkarze, którzy wywalczyli historyczny awans do PlusLigi?

Z niektórymi zawodnikami kontrakty zostały już przedłużone, a zgodnie z obietnicą wszyscy zawodnicy wyrażający chęć pozostania w klubie będą mieli taką możliwość.

Zmieni się sztab szkoleniowy?

Tak, jesteśmy na dobrej drodze do podpisania kontraktu z drugim trenerem dla zespołu.

Jak wyglądają plany przygotowawcze Farta do nowego sezonu?

Siatkarze treningi rozpoczną 2 sierpnia. Później mają zaplanowywany obóz szkoleniowy w Kielnarowej, gdzie byli już w zimie. Zgrupowanie potrwa od 23 sierpnia do 2 września.

Celem na ten rok jest utrzymanie w PlusLidze. Ale może szykuje pan jakąś niespodziankę, na przykład Puchar Polski?

– (śmiech) A czemu nie? Jesteśmy za.

więcej na cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved