Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raul Lozano: Polacy są najgroźniejsi w naszej grupie

Raul Lozano: Polacy są najgroźniejsi w naszej grupie

fot. archiwum

Sześć lat czekali niemieccy kibice na ponowny występ swojej reprezentacji w Lidze Światowej. W sobotę  i niedzielę Niemcy zagrają w Stuttgarcie z mistrzami Europy - Polakami. Dla większości zawodników Raula Lozano będzie to debiut w tych rozgrywkach.

Z obecnej niemieckiej kadry w Lidze Światowej oprócz argentyńskiego selekcjonera Raula Lozano w Lidze Światowej brali udział kapitan Björn Andrae, Jochen Schöps oraz libero Sebastian Prüsener. Dla pozostałych reprezentantów Niemiec będzie to absolutny debiut w tych rozgrywkach. Dlatego też są entuzjastycznie nastawieni do weekendowych meczów z Polakami. – Nigdy nie grałem w Lidze Światowej, zawsze tylko o niej słyszałem – mówi mierzący 212 cm wzrostu Robert Kromm. Teraz w niej jesteśmy i nie mogę się już doczekać.

Również rozgrywający Patrick Steuerwald zwraca uwagę na znaczenie Ligi Światowej. – To dla nas konieczność. Tylko mecze z najlepszymi drużynami na świecie mogą nas pchnąć dalej. To ważne szczególnie w obliczu zbliżających się mistrzostw świata. W kwalifikacjach do mistrzostw Europy zagraliśmy kilka świetnych spotkań, ale kaliber przeciwnika teraz się nieco zmieni – mówi Steuerwald, który wraz z reprezentacją Niemiec po zwycięstwach nad Chorwacją, Estonią i Czarnogórą awansował do finałów ME, które odbędą się w Austrii i Czechach w przyszłym roku.

Polacy przygotowując się do Ligi Światowej rozegrali dwa spotkania z Francją w Rzeszowie. Statystycy wyliczyli, ze weekendowe mecze będą 99. i setnym spotkaniem obu reprezentacji. Bilans jest korzystny dla biało-czerwonych (64 zwycięstw Polski, 33 Niemców i jeden remis w ramach eksperymentów z przepisami gry), również ostatnie spotkanie w ramach mistrzostw Europy w ubiegłym roku Polacy rozstrzygnęli na swoją korzyść i wygrali 3:1.Niemcy mają jednak Raula Lozano, który prowadził już polską reprezentację i zna polskich zawodników jak nikt inny. Argentyńczyk doprowadził Polaków do wicemistrzostwa świata w 2006 roku oraz do 5. miejsca na igrzyskach olimpijskich dwa lata później. – Mam do Polski, do zawodników, szczególny sentyment – mówi Raul Lozano. – Polska jest najgroźniejszym przeciwnikiem w naszej grupie. Oni mogą nawet sięgnąć po medal mistrzostw świata.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved