Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Plamen Konstantinow: Zaskoczyć i pokonać Brazylię na ich terenie

Plamen Konstantinow: Zaskoczyć i pokonać Brazylię na ich terenie

fot. archiwum

W pierwszych meczach grupy A LŚ Brazylijczycy podejmować będą Bułgarię. Plamen Konstantinow ma nadzieję, że jego rodacy zaskoczą rywali, a trener Bernardo Rezende przyznaje, że nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników.

Nie znam dokładnie sytuacji ani przygotowań kadry, ale we wszystkich grupach Ligi Światowej wszystkie zespoły są na tym samym etapie przygotowań. Doświadczeni gracze są zmęczeni i jeszcze nie odzyskali świeżości po sezonie ligowym, i to zarówno Bułgarzy jak i Brazylijczycy. Brazylia zrobi wszystko, żeby odnieść dwa zwycięstwa w pierwszych meczach przeciwko nam, będą dla nich to ważne spotkania, ściągnęli najlepszych graczy. Grają u siebie i oczekiwania wobec nich są ogromne – mówi Plamen Konstantinow. Reprezentacja Bułgarii już bez Konstantinowa w składzie  w pierwszych meczach Ligi Światowej zmierzy się właśnie z Brazylią.

Nasi chłopcy mogą wykorzystać tę presję, zaskoczyć i pokonać Brazylię na ich terenie. Nie będzie to jednak łatwe, Brazylijczycy udowodnili w ostatnich latach, że dobrze radzą sobie z presją – twierdzi były już kapitan reprezentacji Bułgarii. – W meczach u siebie z Brazylia i Holandią w Warnie będę wspierał już osobiście chłopaków i mam nadzieję, że osiągną tu bardzo dobre rezultaty.

Trener Bernardo Rezende nie będzie mógł jednak skorzystać ze swoich wszystkich najlepszych graczy w pierwszych meczach World League. Libero Sérgio, środkowy Eder i Joao Paulo borykają się z kontuzjami. Wielce prawdopodobne, że Dante Amaral, Giba i Rodrigão, zmęczeni sezonem ligowym, usiądą na ławce rezerwowych. – Nie będziemy mieć do dyspozycji wszystkich zawodników – przyznał Bernardo Rezende. – Bułgaria to chyba nasz najsilniejszy przeciwnik w grupie. Mamy jednak silny zespół, który powalczy z Bułgarami o zwycięstwo – zapewnia brazylijski szkoleniowiec.źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved