Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Małgorzata Glinka zawodniczką Vakıfbanku Stambuł

Małgorzata Glinka zawodniczką Vakıfbanku Stambuł

fot. archiwum

Małgorzata Glinka podpisała kontrakt z tureckim klubem Vakıfbank Güneş Stambuł. To druga, po Katarzynie Skowrońskiej, polska zawodniczka, która zdecydowała się na grę w lidze tureckiej. Ostatnim klubem Glinki była hiszpańska Murcia.

Turecki klub Vakıfbank Güneş Stambuł poinformował dziś o podpisaniu kontraktu z Małgorzatą Glinką. Była reprezentantka Polski powraca do profesjonalnej siatkówki po dwóch latach przerwy. Ostatnio, w sezonie 2007/2008 reprezentowała barwy hiszpańskiego zespołu Murcia 2002. Wcześniej występowała we francuskim RC Cannes, w lidze włoskiej w Metodo Infoplus Vicenza i Asystelu Novara. W Polsce Glinka była zawodniczką Skry Warszawa, Dick Black Andrychów i Augusto Kalisz. 32-letnia siatkarka nie wyklucza równiez powrotu do reprezentacji Polski.

To już druga, po Katarzynie Skowrońskiej, polska siatkarka, która w przyszłym sezonie zagra w tureckiej ekstraklasie. Skowrońska będzie reprezentowała barwy Fenerbahce Stambuł. W poprzednim sezonie to właśnie te dwa kluby walczyły między sobą krajowy puchar i mistrzostwo Turcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved