Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Białystok nie zagra w europejskich pucharach

Białystok nie zagra w europejskich pucharach

fot. archiwum

Jak podaje Gazeta Współczesna jest już oficjalna informacja na temat udziału siatkarek z Białegostoku w europejskich pucharach. Taka szansa pojawiła się po tym, jak drużyna Muszynianki, otrzymując od CEV "dziką kartę" w Lidze Mistrzyń.

Redakcja Gazety Współczesnej rozmawiała w tej sprawie z europejską federacją.  Otrzymując szansę gry w Lidze Mistrzyń, siatkarki z Muszyny zwolniły miejsce w rozgrywkach CEV Cup. W tym turnieju ma za to wystąpić bydgoski Centrostal. Polska nie miałaby więc przedstawiciela w Challenge Cup, a po wycofaniu z ligi PTPS-u Piła, następnym zespołem w kolejce stał się AZS Białystok.

Wszystkie wątpliwości rozwiał Jean-Paul Rommes, dyrektor rozgrywek CEV.
– Polska nie otrzyma sześciu miejsc w europejskich pucharach, ponieważ taka możliwość nie istnieje – dla żadnej z federacji – napisał "Współczesnej" Rommes.

Jak czytamy w Gazecie Współczesnej dyrektor rozgrywek CEV dodał też, że w przypadku przesunięcia drużyny z jednych rozgrywek do drugich, najpierw sam klub pytany jest o zgodę na takich ruch. Potem komisja rozdziela zespoły do poszczególnych pucharów dzień przed losowaniem. Ta uwaga dotyczy sytuacji Centrostalu Bydgoszcz.
źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved