Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Olga Owczynnikowa przenosi się z Gwardii do Kalisza

Olga Owczynnikowa przenosi się z Gwardii do Kalisza

fot. archiwum

Olga Owczynnikowa od przyszłego sezonu będzie zawodniczką Calisii. Była siatkarka kaliskich Winiar podpisała roczny kontrakt z  drugoligowcem. W zespole prowadzonym trenerów Stankiewicza i Przybylskiego niebawem mają pojawić się kolejne wzmocnienia.

Co tu dużo mówić. Wszyscy wiemy kto to jest. Jej doświadczenie i ogranie na pewno pomoże nam w osięgnięciu celu, jaki sobie zakładamy – cieszą się kaliscy szkoleniowcy. A cel jest bardzo konkretny. – W ciągu dwóch lat chcemy awansować do pierwszej ligi. Jeśli by się udało odpowiednio wzmocnić zespół, spróbujemy powalczyć o to już w najbliższym sezonie – mówi nowy właściciel klubu Robert Radomski, który obserwował wczoraj pierwszy trening z udziałem Olgi Owczynnikowej.

38-letnia rozgrywająca, która w czasach świetności Winiar zdobyła z tym zespołem dwa tytuły mistrza Polski (2005 i 2007), krajowy puchar (2007) i występowała w Lidze Mistrzyń, w ostatnim sezonie była zawodniczką ekstraklasowej Gwardii Wrocław. Niewiele brakowało, a rok wcześniej – po spadku z I ligi AZS AWF Poznań, w którym występowała razem z inną rozgrywającą Calisii Justyną Filipowicz – zakończyłaby karierę. Ostatecznie jednak dała się namówić na występy w stolicy Dolnego Śląska. Teraz wróciła do Kalisza. – Miałam propozycję przedłużenia kontraktu w Gwardii, ale chciałam wreszcie na stałe zamieszkać z rodziną – tłumaczy powody decyzji o przenosinach nad Prosnę Białorusinka z polskim paszportem. Owczynnikowa związała się z Calisią roczną umową.

Być może niedługo w składzie kaliskiego drugoligowca pojawią się kolejne wzmocnienia. W piątkowym treningu uczestniczyły również Marta Kuehn-Jarek i Angelika Bulbak. W przypadku tej pierwszej o grze w Calisii nie ma mowy, natomiast libero reprezentacji Polski juniorek być może niebawem powróci do rodzinnego miasta. – Bardzo mocno naciskam prezesów, żeby Angelika u nas grała – mówi trener Jakub Stankiewicz. Rozmawiamy – komentuje krótko tę kwestię prezes Radomski. Niewykluczone, że powrót pod kaliską siatkę zaliczy również Edyta Kucharska (ostatnio PTPS Piła). Działacze potwierdzają, że są zainteresowani takim rozwiązaniem. – Na razie, oprócz kontraktu z Olgą, nie podpisaliśmy żadnej umowy. Chcemy jednak sprowadzić cztery zawodniczki z pierwszej ligi i ekstraklasy. Więcej w tej sprawie będzie można powiedzieć po zbliżającym się długim weekendzie – zdradził Radomski.Więcej w:

 

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved