Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jaszewska: Chcę coś we Wrocławiu ugrać

Katarzyna Jaszewska: Chcę coś we Wrocławiu ugrać

fot. archiwum

- Chcę wrócić do grania na najwyższym poziomie - zapowiada Katarzyna Jaszewska, nowa zawodniczka wrocławskiej Gwardii. - O Kasię staramy się od dwóch lat - przyznaje prezes sekcji siatkarek Jacek Grabowski. I zapowiada zamknięcie składu w czerwcu.

Byliśmy bardzo blisko pozyskania tej zawodniczki w momencie, gdy odchodziła z Bielska. Wówczas wybrała jednak ofertę Budowlanych Łódź. Teraz wraca do siatkówki po urlopie macierzyńskim. Mam nadzieję, że pomoże nam w trudnych momentach, bo jej doświadczenie może okazać się dla nas bezcenne – twierdzi prezes Gwardii Jacek Grabowski.

Katarzyna Jaszewska wraca do wielkiej siatkówki po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim. – Macierzyństwo to był dla mnie priorytet. Myślałam już o nim wcześniej, lecz plany opóźniła nieco kontuzja kręgosłupa. Po urazie chciałam jeszcze pograć chociaż sezon, by później było łatwiej wrócić – mówi  zawodniczka na łamach Gazety Wrocławskiej. Jej śladem na Dolny Śląsk podąży zapewne mąż, Michał Jaszewski.Ostatnio, kiedy grałam w Organice, on występował w II-ligowej ekipie z Tomaszowa. Teraz trzeba znaleźć jakiś klub w pobliżu Wrocławia, bo w męskiej Gwardii chyba nie za bardzo są zainteresowani reaktywacją. Może padnie na Rośka Syców, może na ekipę z Lubina. Zobaczymy.

Jaszewska nigdy nie zagrała w reprezentacji Polski, zawsze na przeszkodzie stawały problemy zdrowotne. – Zawsze tego żałowałam, ale nie miałam pozwolenia od lekarzy z powodu stanu kolan. Żeby móc grać w klubie, wakacje musiałam poświęcać na rehabilitację. Ale ostatnio wszystko jest OK. Obaw żadnych nie mam, bo po urodzeniu wznowiłam treningi już po dwóch miesiącach – zaznacza od wtorku już podopieczna Rafała Błaszczyka.Plany związane z Impel Gwardią są ambitne. – Chcę wrócić do grania na najwyższym poziomie. Córeczka jest, i to wysoka, ładnie rośnie, nic, tylko trenować. I coś we Wrocławiu ugrać – zapowiada wychowanka łódzkiego Klubu Sportowego. Na pozyskaniu Jaszewskiej nie kończą się poszukiwania Gwardii. Klub chce jeszcze pozyskać przyjmującą i środkową. – W czerwcu chcemy ostatecznie zamknąć skład – deklaruje Jacek Grabowski.

Wiadomo już także, że z Gwardią pożegnają się Marta Czerwińska, Aleksandra Szafraniec i Agnieszka Jagiełło. Czerwińska dostała wolną rękę w szukaniu nowego klubu, z kolei Szafraniec zostanie wypożyczona do klubu I ligi. – Tam będzie miała więcej szans na grę, a w przyszłości może znów powróci na Krupniczą – przyznaje prezes sekcji siatkarek. Z kolei Agnieszka Jagiełło definitywnie żegna się z siatkówką. – Podczas pierwszego meczu sezonu zorganizujemy Agnieszce pożegnanie – mówi Jacek Grabowski. – Zasłużyła na to, przez ostatnie lata była wierna Gwardii – kończy.

źródło: Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved