Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze krakowskiej Wandy powalcza o I ligę

Siatkarze krakowskiej Wandy powalcza o I ligę

fot. archiwum

Zakończony już sezon - 2009/2010 okazał się kolejnym krokiem we właściwym kierunku dla klubu z grodu Kraka. Debiut na parkietach ogólnopolskich wypadł bardziej niż zadowalająco. Nowohucianie planują mocno włączyć się do rywalizacji o awans do I ligi.

Bezdyskusyjne zwycięstwo nad lokalnym rywalem, miejsce w play-off po sezonie zasadniczym oraz dojście do ścisłego finału w grupie 4 drugiej ligi to niewątpliwe i bezdyskusyjne sukcesy siatkarzy. Szkoda tylko, że zabrakło tej przysłowiowej wisienki na torcie – zwycięstwa w grupie i zakwalifikowania się do ogólnopolskiego finału. W tym sezonie lepszy okazał się MKS MOS Będzin, który po zwycięstwie 3:1 w finale grupowym, z rozpędu "przeskoczył" turniej finałowy, nie przegrywając już meczu i awansując do pierwszej ligi z pierwszego miejsca.

Taki właśnie scenariusz, kolejny krok w historii klubu, wymarzył sobie zarząd Klubu pod patronatem prezesa honorowego – Józefa Pilcha, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Zarząd, bogatszy już o doświadczenia z rozgrywek ogólnopolskich rozpoczął bardzo intensywne oraz szeroko zakrojone prace. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezesa INSTAL KRAKÓW S.A. Piotra Juszczyka w sezonie 2010/2011 drużyna siatkarzy będzie nosić nazwę WANDA INSTAL KRAKÓW. Podpisana została umowa partnerska pomiędzy klubem a Krakowską Akademią im. Frycza- Modrzewskiego. Ma ona na celu zarówno promocję uczelni, jak i popularyzację pięknej dyscypliny, którą jest siatkówka, wśród studentów oraz daje możliwość kontynuowania edukacji zawodnikom klubu. Zwiększono budżet, pozyskano nowych sponsorów a z innymi prowadzone rozmowy znajdują się na zaawansowanym etapie. Wszystkie te działania pozwalają z optymizmem spojrzeć na przyszły sezon pod kątem posiadania solidnej podstawy finansowej i socjalnej pozwalającej na włączenie się w realną walkę o1 ligę.

Równie optymistycznie wyglądają sprawy kadrowe zespołu. Trenerowi Grzegorzowi Silczukowi udało się zatrzymać trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Są to zawodnicy, którzy decydowali o sile drużyny, i od których postawy zależała znakomita większość wyników. W barwach Wandy ponownie ujrzymy przyjmujących: Piotra Rutkowskiego, kapitana zespołu oraz Bartłomieja Sorokę, środkowych: Rafała Poprawę oraz Jakuba Blachurę, atakującego Jacka Picia oraz libero Mateusza Mrozowskiego. To grono zgranych już i rozumiejących się zawodników wzmocnią na pewno Mariusz Syguła i Łukasz Łoza na rozegraniu oraz Jarosław Tepling na pozycji środkowego bloku. Aktualnie trwają jeszcze prace nad pozyskaniem wzmocnień na pozycjach atakującego oraz przyjmującego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved