Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal zagra w bardziej prestiżowym Pucharze CEV

Centrostal zagra w bardziej prestiżowym Pucharze CEV

fot. archiwum

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz nie zagrają w Challenge Cup, lecz w bardziej prestiżowych rozgrywkach Pucharu CEV. Wszystko za sprawą "dzikiej karty" dla zespołu z Muszyny, który wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz zajęły w zakończonych rozgrywkach PlusLigi Kobiet piąte miejsce, co jest gwarantem udziału w rozgrywkach o europejskie puchary. Podopieczne Piotra Makowskiego miały jednak brać udział w najmniej cenionym z pucharów, czyli Challenge Cup. Po raz kolejny okazało się, że CEV jest dla nas bardzo łaskawa. Wicemistrz kraju nie zagra bowiem w Pucharze CEV, lecz dzięki "dzikiej karcie" w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Największym wygranym zaistniałej sytuacji oprócz ekipy Bogdana Serwińskiego są bydgoszczanki, które zagrają w bardziej prestiżowym Pucharze CEV w miejsce Muszynianki Muszyna.

Zespół z Bygdoszczy brał już udział w tych rozgrywkach kilka lat temu i na arenie międzynarodowej nowicjuszem nie jest. Bardzo istotna sprawą jest fakt, iż ewentualne niepowodzenie już w I rundzie Pucharu CEV to nie koniec europejskiej przygody, tylko przejście o szczebel niżej i udział w wspomnianym już Challenge Cup. Wiele na ten temat mogą powiedzieć zawodniczki Gwardii Wrocław, które właśnie w taki sposób rozpoczęły udział w pucharach w poprzednim sezonie, by zakończyć go udziałem w Final Four Challenge Cup.

 źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved