Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Włodzimierz Sadalski: Zadatki na dobrą grę

Włodzimierz Sadalski: Zadatki na dobrą grę

fot. archiwum

Męska reprezentacja ma za sobą pierwszy sprawdzian  - Widzieliśmy dwie różnie drużyny i bardzo dobrze, no bo gdzie jak nie w takich spotkaniach zawodnicy poczują atmosferę reprezentacji - mówi szef szkolenia w PZPS Włodzimierz Sadalski po meczach z Francją.

Zawodnicy wyszli pierwszy raz na boisko po mocnej lidze i krótkim, ale intensywnym zgrupowaniu w Spale. Oczywiście trudno wymagać, żeby zespół był w formie. W sobotę widzieliśmy chyba najmocniejszy aktualnie nasz zespół. Gra momentami była bardzo dobra. Widzieliśmy zadatki na walkę na najwyższym światowym poziomie. Pierwszy raz po dłuższej przerwie zagrał w drużynie narodowej Łukasz Żygadło. Z niektórymi zawodnikami nie miał nigdy okazji występować na boisku. Trudno też się dziwić, że trafiały się jakieś nieporozumienia i błędy. Potrzebny jest czas. Jednak jego krótkie z Patrykiem Czarnowskim mogły już imponować. Zresztą ten ostatni należał do wyróżniających się graczy dwumeczu z wicemistrzami Europy. Paweł Zatorski radził sobie dobrze i w ten sposób można mówić o innych reprezentantach – powiedział Włodzimierz Sadalski.

W niedzielę w Rzeszowie zobaczyliśmy inny skład polskiego zespołu. – Francuzi w tych spotkaniach pokazali swoje znane atuty – doskonałe wyszkolenie techniczne, taką samą organizację gry i znakomitą grę w obronie. W niedzielę mocno chyba zaskoczyli naszych tym elementem. Polacy mocno zbijali, a oni pokazali klasę. Zabrakło cwaniactwa i chłodnej głowy. Gra Patryka Czarnowskiego nie była zamierzona i gdyby dłużej pobył na boisku, to nie wiem jak potoczyłby się ten set – zakończył Włodzimierz Sadalski.

rozmawiał: Eugeniusz Andrejukźródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved