Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Oświadczenie zarządu PTPS

Oświadczenie zarządu PTPS

fot. archiwum

W ostatnich dniach siatkarską Polskę obiegła informacja, że kluby z Piły i Sopotu doszły do porozumienia w sprawie zamiany miejscami w klasach rozgrywkowych. Zarząd PTPS wydał dziś oświadczenie, w którym wyjaśnia szczegóły tego przedsięwzięcia.

"Zarząd Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej informuje, iż podpisał z Trefl Piłka Siatkowa S.A. porozumienie o współpracy, którego jednym z elementów jest zamiana prawami do uczestnictwa w rozgrywkach PlusLigi Kobiet oraz I ligi.

Zarząd Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej wyjaśnia, iż zasadniczym powodem zawarcia tego porozumienia z Trefl Piłka Siatkowa S.A., które skutkuje między innymi zamianą miejsca w ligach była trudna sytuacja finansowa PTPS. Brak sponsora strategicznego uniemożliwił zbudowanie drużyny, która swoją sportową postawą zaspakajałaby wysokie oczekiwania kibiców i władz klubu.

Kierując się odpowiedzialnością i uczciwością wobec zawodniczek i kadry szkoleniowej oraz przestrzegając zasad obowiązującego prawa Zarząd podjął decyzję, która umożliwi uregulowanie zobowiązań oraz w znaczącym stopniu zabezpieczy dalsze funkcjonowanie klubu.Zarząd PTPS oświadcza, iż decyzja o zawarciu porozumienia konsultowana była z głównymi sponsorami, posiadającymi z klubem umowy na kolejne lata. Wszyscy oni wyrazili aprobatę dla tych działań i gotowość dalszego wspierania klubu. O planowanych zmianach poinformowano także osoby, które zakładały PTPS i nadal uczestniczą w jego pracach, a także przedstawicieli drużyny. We wszystkich tych przypadkach planowane działania spotkały się ze zrozumieniem.

Władze klubu z pełną odpowiedzialnością oświadczają, iż jednym z elementów, które w ostatnich miesiącach utrudniały rozmowy sponsorskie była atmosfera wytworzona przez niektóre osoby dotycząca finansowania piłki siatkowej w Pile.
Zarząd PTPS podejmując tą trudną, ale w jego ocenie odpowiedzialną decyzję informuje, iż w planach klubu jest powrót do najwyższej klasy rozgrywek w ciągu jednego, maksymalnie dwóch sezonów.

Władze klubu pragną podziękować tym wszystkim – sponsorom, sympatykom, kibicom, zwłaszcza tym zrzeszonym w Klubie Kibica – którzy przez lata byli razem z PTPS, wyrażając jednocześnie nadzieję, że nadal tak pozostanie. Wszak prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie."

Zarząd PTPS

 

źródło: ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved