Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Pszczynie dziewięć kontraktów podpisanych

I liga K: W Pszczynie dziewięć kontraktów podpisanych

fot. archiwum

PLKS kompletuje skład na przyszły sezon. - Mamy podpisanych dziewięć kontraktów. Prowadzimy rozmowy z dwiema środkowymi i jedną przyjmującą - zdradza Jarosław Bodys, trener pszczynianek. Do zespołu dołączy Sandra Szczygioł z Sokoła Chorzów.

Wśród zawodniczek, które parafowały swoje kontrakty są: Izabela Placek, Aleksandra Filip, Agnieszka Mitręga, Agnieszka Buzała, Maria Haratyk, Joanna Markiel, Edyta Węcławek, Magdalena Kosiarska oraz Sandra Szczygioł, atakująca pozyskana z Sokoła Chorzów. – Nie mamy jeszcze dwóch środkowych i jednej zawodniczki na przyjęcie – mówi w rozmowie z serwisem www.plkspszczyna.pl szkoleniowiec.

Wśród zawodniczek, które definitywnie żegnają się z pszczyńskim klubem są: Katarzyna Bartlak, Dominika Marszałek i Urszula Jędrys-Szynkiel. Szczególnie odejście tej ostatniej zawodniczki jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Mająca za sobą występy w Ekstraklasie była podstawową zawodniczką naszego zespołu. – W formie zawieszenia na razie jest Ania Gwiżdż. Decyzja czy jej kontrakt zostanie przedłużony czy nie zapadanie na dniach – przekonuje Jarosław Bodys.

Trener zespołu z Pszczyny dąży do tego, żeby w zespole było 12 zawodniczek. Kiedy więc można spodziewać się finalizacji rozmów z siatkarkami? – Myślę, że do końca tego tygodnia coś będziemy wiedzieli. Skład zespołu jest to na tyle strategiczna dziedzina, że po urlopach mogą być zabierane zawodniczki „naste". Byłoby nieporozumieniem gdybyśmy te newralgiczne pozycje zapinali wtedy, kiedy wszystkie zespoły mają już składy pozapinane. Prowadzimy rozmowy z trzema zawodniczkami. Dwiema środkowymi i jedną przyjmującą. Myślę, że do końca tygodnia będziemy mieli wyjaśnioną sytuacją drugiej i trzeciej środkowej.źródło: plkspszczyna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved