Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czeszki i Bułgarki zagrają w Mistrzostwach Europy 2011

Czeszki i Bułgarki zagrają w Mistrzostwach Europy 2011

fot. archiwum

Po dwóch dniach turniejów rewanżowych kwalifikacji do ME 2011 siatkarek z awansu mogą cieszyć się reprezentacje Bułgarii i Czech. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie C, gdzie szansę na awans zachowały trzy zespoły.

W pierwszym spotkaniu grupy A na boisku istniała tylko jednak drużyna – reprezentacja Białorusi, która rzuciła na kolana rywalki z Gruzji. Gruzinki w żadnym z setów nie zdołały zdobyć nawet 10 punktów. Równie łatwo w trzech setach z ekipą Bośni i Hercegowiny poradziły sobie siatkarki Azerbejdżanu. Na fotelu lidera w grupie A znajdują się Azerki, o jedno oczko mniej mają Białorusinki. Jutrzejszy pojedynek zadecyduje, która z tych drużyn będzie mogła cieszyć się z awansu do turnieju mistrzowskiego.

Wyniki i tabela grupy A


Wszystko już jasne w grupie B. Reprezentacja Czech zwyciężając Francję 3:1 uzyskała prawo udziału w europejskim czempionacie. Francuzki zdołały zwyciężyć w pierwszym secie, także w trzecim toczyły wyrównaną walkę z rywalkami. W „meczu o pietruszkę" Węgry, także w czterech setach, pokonały Austrię. Najbardziej wyrównany przebieg miały drugi oraz trzeci set.Wyniki i tabela grupy B


Bardzo ciekawa sytuacja w grupie C, gdzie szansę na awans mają trzy zespoły. Najbliżej sukcesu są Ukrainki, mimo dzisiejszej porażki ze Słowaczkami w tie-breaku. Forma obu zespołów w całym meczu mocno „falowała". W tie-breaku, po wyrównanym początku, Słowaczki narzuciły swój styl gry, co zaowocowało wygraną 15:11. W drugim spotkaniu Izrael w czterech setach zwyciężył Wielką Brytanię. Na pierwszym miejscu w grupie znajduje się Ukraina z dorobkiem 9 punktów. O oczko mniej mają Izrael i Słowacja.

Wyniki i tabela grupy C


W Madrycie gospodynie walczą o awans. Obecnie jednak bliżej osiągnięcia tego są liderki grupy D Chorwatki, drużyna niepokonana dotąd. Dziś ekipa chorwacka dość łatwo poradziła sobie ze Szwajcarią. W drugim spotkaniu Hiszpanki rozbiły w puch zespół Czarnogóry i w tabeli do Chorwacji tracą punkt. O awansie zadecyduje bezpośredni pojedynek obu drużyn. Faworytami konfrontacji są Chorwatki.

Wyniki oraz tabela grupy D


W grupie E o udział w turnieju mistrzowskim rywalizują reprezentacje Rumunii i Belgii. Obie drużyny potwierdziły dziś swą dobrą formę. Rumunki wygrały w trzech setach ze Słowenią. W pierwszej partii gospodynie turnieju zdeklasowały rywalki, zwyciężając 25:11. Jeszcze łatwiej miała Belgia, która przez całe spotkanie ze Szwecja utrzymywała dominację na boisku.

Wyniki oraz tabela grupy E


W grupie D również jasna sytuacja. Cel osiągnęły Bułgarki, które awans przypieczętowały trzysetowym zwycięstwem z Finlandią. Finki przez dwa pierwsze sety stawiały dość skuteczny opór, w trzeciej partii na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. W drugim spotkaniu Grecja bez wysiłku pokonała Portugalię.

Wyniki oraz tabela grupy F

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved