Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CSKA Sofia organizatorem Final Four Ligi Mistrzów?

CSKA Sofia organizatorem Final Four Ligi Mistrzów?

fot. archiwum

Sporo kontrowersji wywołało przyznanie dzikiej karty w Lidze Mistrzów CSKA Sofia. Włodarze klubu nie zamierzają jednak poprzestać tylko na udziale w rozgrywkach. Chcą bowiem, aby przyszłoroczny finał Ligi Mistrzów został zorganizowany przez klub z Sofii.

Polscy kibice pamiętają znakomicie mecze Resovii z CSKA. Bułgarscy kibice odpalili podczas meczu race, przez co spotkanie musiało zostać przerwane. Później klub został ukarany za ten incydent przez CEV. W rezultacie kibice CSKA nie mieli wstępu na spotkanie w Rzeszowie, a klub musiał zapłacić 10 tys. euro kary. Co więcej, klubowi groziło wykluczenie z występów w europejskich pucharach.

Gdy włodarze CSKA zapowiedzieli, że będą starać się o przyznanie dzikiej karty umożliwiającej występy w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, mało kto spodziewał się, że bułgarski klub ją otrzyma. CEV przychylił się jednak do prośby Bułgarów i w przyszłym sezonie zobaczymy tę drużynę w elitarnych rozgrywkach. W tym roku działaczom CSKA nie wystarcza sam udział, i chcą zorganizować Final Four. Mecze miałyby odbywać się w hali w Warnie, gdyż ta w Sofii nie spełnia warunków wymaganych przez CEV. – Jeżeli udałoby się zorganizować Final Four, to przyczyniłoby się do wzmocnienia pozycji naszego klubu w Europie – powiedział szef CSKA, Georgi Georgiew.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved