Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bełcik o krok od Dąbrowy Górniczej?

Bełcik o krok od Dąbrowy Górniczej?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza zobaczymy nową rozgrywającą. Szkoleniowiec Waldemar Kawka nie ukrywał, że ma nową rolę dla dotychczasowej doświadczonej dyrygentki gry Magdaleny Śliwy.

Będę się chciał stopniowo wprowadzać Magdę na stanowisko trenera MKS-u – przekonywał Kawka po meczach Ligi Mistrzyń.

41-letnia Magdalena Śliwa zostanie więc nowym szkoleniowcem-asystentem MKS-u u boku Kawki, co oznacza, że zwolni się miejsce na pozycji rozgrywającej. W klubie trwają więc usilne poszukiwania drugiej rozgrywającej, która nie tylko udźwignęłaby presję międzynarodowych występów w Pucharze CEV, ale także swoim doświadczeniem wsparłaby młodą Martę Haładyn w sezonie 2010/2011.

Idealnym rozwiązaniem dla dąbrowskich włodarzy byłoby więc ściągnięcie Izabeli Bełcik, która rozstaje się z Muszynianką po tym, jak w Muszynie podpisano już kontrakt z Mileną Sadurek. Bełcik ma nie tylko doświadczenie reprezentacyjne, ale także jest ograna w europejskich pucharach. A do tego wszystkiego jeszcze doskonale zna się z nowym „nabytkiem" MKS-u, środkową Ivaną Plchotovą, która właśnie podpisała kontrakt z dąbrowskim klubem. Obie siatkarki grały razem w muszyńskim klubie, zdobywając złoto dwa lata temu.Miejsca w takich polskich siatkarskich potęgach jak Muszyna i BKS Aluprof Bielsko-Biała na pozycjach rozgrywających są już pozajmowane na przyszły sezon (w Muszynie zagra Agnieszka Śrutowska i Milena Sadurek, a w BKS-ie Katarzyna Skorupa i Anna Kaczmar – przyp. red.), więc dla tak klasowej siatkarki jak Bełcik w grę wchodzą z pewnością dwa kluby – Organika Budowlani Łódź, który dzięki zdobyciu Pucharu Polski zagwarantował sobie grę w Lidze Mistrzyń, oraz właśnie dąbrowski MKS, który ma opinię ułożonego, stabilnego finansowo i organizacyjnie klubu i także zagra w europejskich pucharach. Które miasto wybierze Bełcik? Przekonamy się niebawem. Na razie działacze z Dąbrowy mają spotkać się z przedstawicielami sponsora głównego klubu i ustalić ostateczny budżet na najbliższy sezon.

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved