Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Amerykanie i Hiszpanie zagrają w finale

WT Mysłowice: Amerykanie i Hiszpanie zagrają w finale

fot. archiwum

Dwa trzysetowe, stojące na bardzo wysokim poziomie spotkania półfinałowe obejrzeli kibice w Mysłowicach. W jutrzejszym finale zagrają mistrzowie olimpijscy, Philip Dalhausser i Todd Rogers przeciwko rewelacyjnemu duetowi hiszpańskiemu - Pablo Herrera/Adrian Gavira.

W pierwszym meczu półfinałowym World Tour Mysłowice Open stanęły na przeciwko siebie pary hiszpańska i brazylijska. Rewelacyjnie spisujący się w tym turnieju Hiszpanie Pablo Herrera i Adrian Gavira zmierzyli się ze słynnymi Brazylijczykami Emanuelem Rego i Alisonem Cerutti. W pierwszym secie Emanuel i Alison już na początku uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń. W drugiej jednak partii to Hiszpanie byli skuteczniejsi. Mimo efektownych parad w obronie Emanuela Herrera i Gavira powiększali swoją przewagę, punktując coraz bardziej zmęczonych rywali. Był to już trzeci mecz tego dnia pary brazylijskiej, a Hiszpanie, którzy awans do półfinału zapewnili sobie wczoraj, grali zupełnie wypoczęci. W tie-breaku Herrera i Gavira kontynuowali szczęśliwą passę, znajdując raz po raz miejsce dla piłki w polu swoich przeciwników. Przy stanie 14:8 Brazylijczycy obronili jeszcze dwie piłki meczowe, jednak po chwili atak w pół siatki mocno już zmęczonego Emanuela zakończył spotkanie.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyli się ze sobą aktualni mistrzowie świata – Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann oraz mistrzowie olimpijscy z Pekinu – Amerykanie Todd Rogers i Philip Dalhausser. Spotkanie świetnie rozpoczęli Niemcy, którzy dość szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Ich rywale byli bezradni wobec mocnych i celnych zagrywek Brinka, a kibice mogli podziwiać walkę na siatce dwóch bardzo wysokich i dobrze zbudowanych zawodników – Dalhaussera i Reckermanna. Mistrzowie świata utrzymali zdobyta na początku seta przewagę i wygrali 21 do 15. W drugim secie przeżyli jednak spore zaskoczenie, bowiem po chwili przegrywali już 1:7. Potwierdziła się opinia, ze amerykanie mogą przegrać pierwsza partię, ale szybko dostosowują taktykę do przeciwnika i w pozostałych setach są bardzo groźni. Niemcy wprawdzie zdołali się otrząsnąć, ale było już o wiele za późno i przegrali wysoko drugą partię do 11. W tie-breaku Amerykanie kontynuowali swoją bardzo dobra grę, szybko uzyskując przewagę. Skuteczny na siatce był Dalhausser, który zakończył całe spotkanie szybkim atakiem z drugiej piłki.

W jutrzejszym finale o godzinie 13:15 mistrzowie olimpijscy zagrają więc z parą hiszpańską. Wcześniej, w samo południe Niemcy zagrają z Emanuelem i Alisonem o trzecie miejsce w turnieju.Półfinały:

Herrera-Gavira ESP [4] – Alison-Emanuel BRA [5] 2:1
(17:21, 21:15, 15:10)
Brink-Reckermann GER [2]- Rogers-Dalhausser USA [1] 1:2
(21:15, 11:21, 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved