Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens: Przychodzę by zdobywać doświadczenie

Wojciech Ferens: Przychodzę by zdobywać doświadczenie

fot. archiwum

Dziewiętnastoletni Wojciech Ferens jest kolejnym zawodnikiem, który zasilił szeregi AZS-u Olsztyn - Jestem bardzo młodym zawodnikiem i na pewno taka oferta była dla mnie zaskakująca - stwierdził nowy siatkarz akademickiego klubu.

Wojciech Ferens występował w szeregach RCS-u Radom oraz SMS-u Spała. W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym pojawi się zarówno w seniorskiej kadrze B, jak i w zespole juniorskim, z którym przygotowywać się będzie do wrześniowych Mistrzostw Europy.

Przyjmujący przyznaje, że nie spodziewał się oferty złożonej mu przez któryś z klubów ekstraklasy. Okazało się, że oprócz AZS-u propozycje składały również zespoły z Kędzierzyna-Koźla i Radomia – Zdecydowałem się jednak na Olsztyn, głównie ze względu na możliwość gry. Liczę, że w AZS będę częściej otrzymywał szansę, niż w innych klubach. Poza tym mam zamiar studiować na UWM na kierunku marketing i zarządzanie, a to również przemawiało za tym Olsztynem.

Do AZS przychodzę przede wszystkim by zdobywać doświadczenie. Będę oczywiście walczył o miejsce w zespole. Chcę zrobić dużo dla olsztyńskiego klubu – opowiedział na planach na nadchodzący sezon. Wojciech Ferens jest jednym z trzech zakontraktowanych w okresie transferowym młodych siatkarzy. Oprócz niego na Warmię i Mazury przeniesie się m.in. Piotr Hain, który również uczęszczał do SMS-u Spała oraz występował w Delic-Polu Norwid Częstochowa – Dzięki takim ofertom młodzi zawodnicy mogą szybciej się ograć i w pełni wejść w siatkówkę juniorską. To pomoże nie tylko klubowi i samym graczom, ale być może również przyszłej reprezentacji Polski – stwierdził nowy zawodnik AZS-u.

*Cały wywiad Macieja Nowocienia w Gazecie Wyborczej Olsztyn.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved