Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wodzenie się za nos w Białymstoku

Wodzenie się za nos w Białymstoku

fot. archiwum

Niemal wszystkim zawodniczkom Pronar Zeta Astwa AZS Białystok z końcem maja wygasają kontrakty. Na razie klub nie chce podpisywać nowych umów, bowiem obecny Zarząd będzie kierował drużyną tylko do końca czerwca.

Taką decyzję podjęto w czwartek podczas walnego zgromadzenia członków klubu. W styczniu nowym prezesem kluby z Białegostoku został Bogusław Poniatowski-, który jest dodatkowo dyrektorem szpitala klinicznego i od początku było wiadome, że będzie to tylko rozwiązanie tymczasowe. – Teraz muszą intensywnie toczyć się negocjacje z zawodniczkami, z którymi chcemy przedłużyć kontrakty. Niestety, nie są to łatwe rozmowy, obie strony mają jakieś żądania i na chwilę obecną nie doszło jeszcze do porozumienia. W zasadzie w drużynie na dzień dzisiejszy są trzy zawodniczki – mówi trener Wiesław Czaja.

Ważne kontrakty z klubem mają Katarzyna Wysocka, Agnieszka Starzyk oraz Małgorzata Właszczuk . Pozostałym zawodniczkom kontrakty w kończą się już w poniedziałek.– Mam nadzieję, że uda nam się w końcu osiągnąć kompromis. Bardzo blisko jest do porozumienia z Magdaleną Godos. Mogę chyba powiedzieć, że na 99 procent zostanie ona z nami – wyjaśnia Czaja.  I jak się okazało Godos przedłużyła już umowę z klubem.

Jeżeli chodzi o pozostałe zawodniczki, to na pewno nie będzie w naszej drużynie grała już Vesela Boncheva, która już wyjechała z Białegostoku. Jaki będzie los pozostałych, nie można jeszcze przesądzać. Nie powiem bowiem teraz z kogo chciałbym, dajmy na to, zrezygnować, bo co będzie, jak nie uda nam się pozyskać nowych zawodniczek – tłumaczy szkoleniowiec. – Prowadzimy rozmowy z różnymi zawodniczkami, które mogłyby do nas dołączyć, ale one mają różne propozycje i na razie jest to takie wodzenie się za nos. Mam nadzieję jednak, że wszystko skończy się po naszej myśli i w przyszłym sezonie będę dysponował kadrą złożoną z 14 zawodniczek – dodaje.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved