Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarki trenują w Szczyrku

Siatkarki trenują w Szczyrku

fot. archiwum

Kadra powołana przez Jerzego Matlaka na turniej w Montreux, w Szczyrku przygotowuje się do tych  towarzyskich rozgrywek. Skład, który zabierze ze do Szwajcarii szkoleniowiec reprezentacji kobiet zawiera wiele młodych i aspirujących do kadry zawodniczek.

Siatkarki w piątek pojawiły się w ośrodku w Szczyrku, gdzie przebywać będą niewiele ponad tydzień. W niedzielę, 6 czerwca reprezentacja wyjedzie już do Szwajcarii, gdzie w dniach od 8 do 13 czerwca walczyć będą w grupie B przeciwko Chinkom, Kubankom i Holenderkom. Po powrocie, podopieczne Jerzego Matlaka stawią się w Dźwirzynie.

Eksperymentalny skład powołany na turniej w Montreux ma na celu „dostarczyć" do kadry nowe zawodniczki, które być może pojawią się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata –  Obie z Kasią (Zaroślińską – przyp.red.) będziemy walczyć o miejsce w składzie – stwierdziła dla Dziennika Łódzkiego siatkarka Organiki, Karolina KosekTo pierwsze zgrupowanie kadry w tym sezonie, krótko po wyczerpujących rozgrywkach, więc trudno oczekiwać rewelacyjnych wyników.

Trener pozwolił odpocząć utytułowanym zawodniczkom, które tuż po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy rozpoczęły przygotowania do sezonu ligowego.

W ubiegłym sezonie Polki również występowały w tym szwajcarskim turnieju. Po pokonaniu reprezentantek Niemiec, biało-czerwone sklasyfikowane zostały na piątym miejscu.

Zobacz również:
Skład reprezentacji Polski na turniej w Montreux

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved