Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Sieńko: Udało się zbudować szkielet zespołu

Piotr Sieńko: Udało się zbudować szkielet zespołu

fot. archiwum

Szósty zespół minionego sezonu- Delecta Bydgoszcz podobnie jak wielu innych intensywnie pracuje nad przyszłorocznym składem. Nowymi zawodnikami tej ekipy będą Andrzej Wrona i Krzysztof Andrzejewski. Klub jest teraz na etapie poszukiwania rozgrywającego.

Udało nam się zbudować praktycznie szkielet zespołu. Teraz skupiamy się już praktycznie tylko na pozyskaniu rozgrywającego- mówi prezes Piotr Sieńko.

Klub przedłużył umowy z Piotrem Lipińskim (na dwa lata) i Stanislawem Pieczonką (na rok). Z AZS Częstochowa pozyskano Andrzeja Wronę, a  z AZS Olsztyn Krzysztofa Andrzejewskiego.Andrzej Wrona będzie walczył o miejsce w składzie z Wojtkiem Jurkiewiczem i Michałem Cervenem. Ponadto zdecydowaliśmy się na zmianę na pozycji libero. Rozwiązaliśmy za porozumieniem strony zespół  kontrakt z Michałem Dębcem. Na jego miejsce ściągnęliśmy Krzysztofa Andrzejewskiego – wyjaśnia prezes Sieńko.

Z podstawowych zawodników ważne kontrakty mają Michał Cerven, Wojciech Jurkiewicz, Martin Sopko, Wojciech Serafin, Dawid Konarski, Piotr Gruszka i Grzegorz Szymański.Mówi się jednak, że były atakujący reprezentacji Polski może opuścić Delectę.
Na chwilę obecną nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Piotrek Gruszka może wypowiedzieć umowę, ale nic takiego nie miało na razie miejsca. Grzesiek Szymański prowadził sodażowe rozmowy z Fartem Kielce za moją zgodą, ale wiem, że do żadnych konkretów nie doszło i jest naszym zawodnikiem – tłumaczy szef klubu.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved