Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Trudno budować szczyt formy już teraz

Piotr Gruszka: Trudno budować szczyt formy już teraz

fot. archiwum

Już w sobotę meczami z Francją reprezentacja Polski oficjalnie zainauguruje sezon reprezentacyjny. Będzie to rewanż za finał ostatnich Mistrzostw Europy.- Trudno budować szczyt formy już teraz, skoro mistrzostwa świata są we wrześniu- mówi Piotr Gruszka.

Finał mistrzostw Europy 2009 Polska – Francja, świetna gra Piotra Gruszki i punkt w ostatniej akcji na wagę złota…

– Mam piękne wspomnienia z meczów z Francją, ale nie traktuję spotkań w Rzeszowie jak rewanżu za mistrzostwa Europy. To przede wszystkim świetne przetarcie przed Ligą Światową.

Jak potraktujecie Ligę Światową w sezonie, w którym najważniejsze są mistrzostwa świata?– To będzie okazja do wyłapywania błędów przez trenera, bo trudno budować szczyt formy już teraz, skoro mistrzostwa świata są we wrześniu. Ale póki co, o obronie wicemistrzostwa świata jeszcze nie myślimy. Nie warto już teraz budować presji, która i tak na pewno się pojawi, i to duża.

Daniel Castellani wprowadza wam jakieś nowinki?

Próbujemy kilku nowych elementów technicznych, między innymi w bloku i zagrywce. Zwykły kibic może ich nawet nie zauważyć, a nam będą potrzebne.

Nadal będzie pan w kadrze atakującym?

Bez zmian. Mamy tylu zdolnych przyjmujących, że jeszcze jeden nie jest potrzebny. Poprzedni rok pokazał, że jeśli jestem gdzieś przydatny, to właśnie najbardziej na pozycji atakującego.

źródło: inf. własna, se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved