Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sopocianki w ekstraklasie, pozostałe kluby się buntują

Sopocianki w ekstraklasie, pozostałe kluby się buntują

fot. archiwum

Wczoraj portal wielkopolskisport.pl doniósł o tym, że Trefl Sopot odkupi miejsce w PlusLidze Kobiet od PTPS-u Piła. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują pozostałe zespoły ekstraklasy, i już zapowiadają, że mecze z sopociankami oddadzą... walkowerem.

Jak donosi Gazeta Wyborcza Trefl odkupił miejsce od PTPS-u za milion złotych. Wszystko z pieniędzy sponsora – Polskiej Grupy Energetycznej, która dodatkowo  na przyszły sezon do budżetu klubu przekaże 5 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom nad Bałtyk mają zostać ściągnięte siatkarki z włoskiej Serie A, jak również polskie kadrowiczki. W sprowadzeniu zawodniczek z Italii ma pomóc Alessandro Chiappini, współpracujący dotychczas z Asystelem Novara i reprezentacją Turcji. Jego asystentką ma być Dorota Świeniewicz, a dyrektorem klubu jej partner Marek Brandt.

Z takiego obrotu sprawy nie są zadowoleni włodarze pozostałych klubów PlusLigi Kobiet. – PGE kupuje sobie miejsce i stać je, by z dnia na dzień ściągnąć wszystkie najlepsze zawodniczki. Oferują kontrakty powyżej możliwości każdego innego klubu – grzmi Marcin Chudzik, prezes Organiki Budowlanych Łódź. – Mój zespół nie zagra z Treflem, odda mecz walkowerem, mam informacje, że tak postąpią też inne kluby – dodaje.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved