Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Wiemy, że będzie to ciężki i trudny sezon

Piotr Gruszka: Wiemy, że będzie to ciężki i trudny sezon

fot. archiwum

Już jutro Polska zainauguruje w Rzeszowie nowy sezon reprezentacyjny. Przeciwnikami biało-czerwonych będą Francuzi. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej trenerzy i kapitanowie obu drużyn, mówili o sparingu, jako dobrym „przetarciu" przed Ligą Światową.

Konferencję rozpoczął wiceprezydent Rzeszowa – Stanisław Sieńko, który podkreślił, że Rzeszów jest miastem szczęśliwym dla polskiej siatkówki – powołując się na kwalifikacje do Mistrzostw Świata – siatkarzy z roku 2005 oraz siatkarek z 2009 rozgrywanych w tym mieście. Jako drugi głos zabrał przewodniczący Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej – Wiesław Radomski.Po zmaganiach ligowych przyszedł czas na sezon reprezentacyjny. Witam serdecznie wszystkich zawodników oraz trenerów. Bardzo się cieszę, że możemy gościć, tutaj w Rzeszowie obie reprezentacje. Te sparingi to pierwszy etap przygotowań do Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się we Włoszech – dodał Radomski.

Później swoje opinie wyrażali główni „aktorzy" weekendowych zmagań. – Bardzo cieszę się, że możemy zmierzyć się z takim przeciwnikiem jakim jest Polska. W ostatnim czasie ponieśliśmy z nimi dwie porażki, przy czym ta druga miała miejsce w finale Mistrzostw Europy. Może nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie, ale te mecze mają nam pomóc dojść do pełni dyspozycji – powiedział trener Francuzów Philippe Blain, zaś kapitan trójkolorowych – Oliver Kieffer dodał, że te mecze będą dobrą okazją do rewanżu za mistrzostwa Europy.

Trener Daniel Castellani podkreślił, że będą to mecze, które pozwolą na sprawdzenie różnych wariantów taktycznych oraz przetestowanie nowych, młodych zawodników. Castellani nie krył też zadowolenia z rozpoczęcia się nowego sezonu reprezentacyjnego. – Cieszę się, że te mecze możemy rozegrać w Rzeszowie. W tym mieście widać pasję do sportu i do siatkówki. Dziękuję władzom za zorganizowanie tych spotkań – zakończył Argentyńczyk.Jako ostatni swoimi przemyśleniami podzielił się kapitan biało-czerwonych Piotr Gruszka. Wiemy, że będzie to trudny sezon i długi, ale damy z siebie wszystko, żeby zaprezentować się w nim jak najlepiej. Tymi meczami zapoczątkujemy nasze przygotowania do Ligi Światowej, a później mistrzostw świata –  powiedział MVP ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

Początek pierwszego meczu już w sobotę, o godzinie 14:45 w hali Podpromie w Rzeszowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved